MMA PLKhabib NurmagomedovKhabib Nurmagomedov zakończył karierę na UFC 254: To była moja ostatnia walka!

Khabib Nurmagomedov zakończył karierę na UFC 254: To była moja ostatnia walka!

Foto: UFC

Stało się! Khabib Nurmagomedov zakończył sportową karierę na UFC 254! Najpierw poddał w drugiej rundzie Justina Gaethje, a potem ogłosił światu koniec z występami w mieszanych sztukach walki.

Khabib Nurmagommedov kończy zatem karierę jako niepokonany mistrz wagi lekkiej. Jego rekord w zawodowej karierze wynosi 29-0.

Khabib Nurmagomedov zakończył karierę na UFC 254: To była moja ostatnia walka!

Po poddaniu Justina Gathje, Khabib najpierw ściągnął rękawice, a potem ogłosił w rozmowie z Jonem Anikiem, że kończy swoją przygodę z MMA, a walka na UFC 254 była ostatnią w jego karierze:

Rosjanin w tym roku przeżył rodzinną tragedię. W połowie roku zmarł bowiem jego ojciec, trener i mentor – Abdulmanap Nurmagomedov. Przyczyną jego śmierci były powikłania spowodowane zarażeniem się COVID-19. Od czasu śmierci ojca, Khabib mentalnie nie był już tym samym zawodnikiem, choć cały czas czuje jego obecność w sercu.

Zobacz także:

UFC 254: Khabib Nurmagomedov udusił Justina Gaethje trójkątem nogami! [WIDEO]

Khabib Nurmagomedov (29-0) wciąż niepokonany. Dagestańczyk poddał Justina Gaethje (22-3) w drugiej rundzie walki wieczoru gali UFC 254.

UFC 254 – wyniki

Organizacja UFC kończy miesięczny pobyt na Fight Island hitową galą UFC 254. Zwieńczy ją unifikacyjna walka o pas wagi lekkiej – Khbib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje. W rozpisce również inne ciekawe pojedynki.