MMA PLUFCUFC 254: Khabib Nurmagomedov udusił Justina Gaethje trójkątem nogami! [WIDEO]

UFC 254: Khabib Nurmagomedov udusił Justina Gaethje trójkątem nogami! [WIDEO]

Khabib Nurmagomedov (29-0) wciąż niepokonany. Dagestańczyk poddał Justina Gaethje (22-3) w drugiej rundzie walki wieczoru gali UFC 254.

Był to unifikacyjny pojedynek w kategorii lekkiej tj. starcie mistrza z mistrzem tymczasowym.

Zawodnicy zaczęli spokojnie i na początku walki stali dość daleko od siebie. Gaethje trafiał mocnym kopnięciem na nogę a potem ciosem sierpowym. Amerykanin wyprowadzał kolejne lowkicki, a Nurmagomedov próbował skracać dystans. Dagestańczyk również ataakował ciosami, pracując choćby prostymi. Mistrz straszył też latającymi kolanami. Nurmagomedov nie ustawał z presją, lecz od czasu do czasu przypłacał to przyjętymi ciosami. W końcówce rundy “Dagestański Orzeł” w końcu przeniósł walkę do parteru. Przez chwilę miał dosiad, był też blisko balachy.

Duga runda zaczęła się od presji Nurmagomedova. Khabib dobrze bił ciosy proste. Gaethje odpowiedział niskimi kopnięciami. To jednak Dagestańczyk po raz kolejny przeniósł walkę do parteru. Tam Nurmagomedov zdołał zapiąć trójkąt nogami. Gaethje odklepał tę technikę, lecz sędzia nie zauważył tego od razu. W związku z tym doszło do chwilowej utraty przytomności Amerykanina.

Po pojedynku Khabib Nurmagomedov ogłosił zakończenie kariery. “Dagestański Orzeł” zakończył więc z niesamowitym bilansem 29-0. W samym oktagonie UFC odniósł aż 13 zwycięstw pokonując m.in. takich rywali jak Rafael dos Anjos, Conor McGregor czy Dustin Poirier.

Decyzja o zakończeniu kariery związana jest przede wszystkim z osobistą tragedią w życiu zawodnika. Kilka miesięcy temu z powodu powikłań po zakażeniu koronawirusem zmarł jego ojciec i wieloletni trener Abdulmanap Nurmagomedov.

Zobacz także:

UFC 254 – wyniki

Organizacja UFC kończy miesięczny pobyt na Fight Island hitową galą UFC 254. Zwieńczy ją unifikacyjna walka o pas wagi lekkiej – Khbib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje. W rozpisce również inne ciekawe pojedynki.