MMA PLHFOHFO 13 odwołane, współwłaściciel tłumaczy zamieszanie, pociesza go prezes FEN: Nie przejmuj się krytyką

HFO 13 odwołane, współwłaściciel tłumaczy zamieszanie, pociesza go prezes FEN: Nie przejmuj się krytyką

Niestety, w miniony weekend kibiców sportów walki, a zwłaszcza kickboxingu zastała informacja o odwołaniu gali HFO 13: BANK II, która pierwotnie miała odbyć się w niedzielę 26 czerwca. Teraz mamy wytłumaczenie sytuacji przez współwłaściciela HFO Łukasza Czarnowskiego.

HFO 13 odwołane

Co ciekawe, ze słowami wsparcia do włodarza HFO dołączył prezes FEN Paweł Jóźwiak.

To do rzeczy – jak to było z tą galą HFO 13?

HFO 13 odwołane, współwłaściciel tłumaczy zamieszanie, pociesza go prezes FEN

Otóż sprawa, jak to zwykle w biznesie bywa, związana jest ze środkami pieniężnymi, których HFO nie miał wystarczająco dużo, by zapewnić wynagrodzenie zawodnikom i obsłudze niedoszłej imprezy. Stąd zdecydowano się na odwołanie gali, która ma zostać przełożona na inny termin:

“Mogliśmy zrobić to co zrobił dsf w 04.2019 czyli powiedzieć zawodnikom i pracownikom w sobotę, że nie dostaną pieniędzy za gale (plus za zaległe) bo nie ma kasy. Gala się odbyła, nikt nie dostał $ i dsf zniknął. Nam wypadł kryzys i nie mieliśmy zamiaru się zapierać dla zasady.

A i dodam jeszcze, że na kilku osobach, które nie chciały pracować za darmo, presję wywarli zawodnicy, którzy stwierdzili ze są wojownikami i gala musi się odbyć.”

Słowa wsparcia Czarnowskiemu udzielił także prezes FEN Paweł Jóźwiak, który stawiając tylko i wyłącznie na aspekt sportowy na swoich galach zauważa, że organizacja gal sportowych to nie jest bułka z masłem:

“Łukasz weź się nie przejmuj krytka. Zmieniliście jedynie termin a zawodnicy dostaną wyższa gaże.Tylko ten kto organizował sportowe gale zdaje sobie sprawę jakie to jest trudne zadanie . Tymbardziej gal Kickboxingu.”

Zobacz także:

Reakcje w Polsce i na świecie po wielkim zwycięstwie Mateusza Gamrota w Las Vegas! Widzieliście?

Mateusz Gamrot (21-1) w Las Vegas po raz pierwszy wystąpił w walce wieczoru na gali UFC. ”Gamer” po 5-rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał mocnego Armana Tsarukyana (18-3). Reprezentant Armenii postawił twarde warunki i do samego końca sprawiał wielkie kłopoty byłemu podwójnemu mistrzowi KSW.

Roberto Soldić może wybrać zaskakujący kierunek! Nie będzie to UFC i KSW? Giganci walczą o “Robocopa”!

Roberto Soldić ma wiele ofert kolejnych występów w MMA. Nie tylko UFC i KSW walczy o to, aby “Robocop” toczył u nich efektowne pojedynki. Jaki kierunek ostatecznie wybierze chorwacki wojownik?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis