MMA PLFAME MMAFAME MMA odpowiada Stanowskiemu! Rozprawa dotyczy głównie fałszywych oskarżeń o ustawianie wyników podczas FAME 3!

FAME MMA odpowiada Stanowskiemu! Rozprawa dotyczy głównie fałszywych oskarżeń o ustawianie wyników podczas FAME 3!

Krzysztof Stanowski w mediach społecznościowych zamieszczał wpisy z Poznania, gdzie ma sądzić się z FAME MMA. W tym momencie mamy również odpowiedź ze strony organizacji.

O co chodzi? Stanowski sugerował, że sądowa batalia w Poznaniu, dotyczy sporu o nazwanie organizacji „patologią”. Tymczasem głównym powodem rozprawy jest artykuł opublikowany w serwisie weszlo.com, którego autor sugeruje, że organizacja FAME MMA czerpała korzyści majątkowe z „ustawiania walk”. Przykładem tego procederu miał być wynik walki Polak vs Don Kasjo. Do tego zestawienia doszło w marcu 2019 roku w Łodzi. Po 3-rundach sędziowie wskazali zwycięstwo ”Polaka” – co wzbudziło wielkie kontrowersje. Organizacja postanowiła naprawić swój błąd i zmieniła werdykt. Ostatecznie zwycięzcą walki został ”Don Kasjo”.

Jest odpowiedź FAME MMA!

FAME MMA postanowiło odpowiedzieć nam na całą zaistniałą sytuację. Prześledźmy więc chronologię wydarzeń tej sprawy.

Po złożeniu pozwu na pierwszej rozprawie nikt z pozwanej spółki WeszloCOM nie pojawił się na sali sądowej. Padł wyrok zaoczny z rygorem natychmiastowej wykonalności na podstawie którego Krzysztof Stanowski musi:

  • usunięcia z serwisu weszlo.com oczerniającego FAME MMA artykułu
  • usunięcia z fb i wszelkich innych serwisów i kont oczerniającego FAME MMA linku do artykułu
  • opublikowania na stronie weszlo.com przeprosin oraz sprostowania, że oczerniający FAME MMA artykuł zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące ustawiania wyników walk
  • zapłaty kwoty 20 tys złotych na zbiórkę charytatywną prowadzoną przez fundację siepomaga na rzecz Teodora Górskiego

Następnie został wniesiony sprzeciw do wyroku zaocznego przez spółkę weszło oraz wniosek o uchylenie natychmiastowej wykonalności.

Idąc dalej, Sąd Okręgowy w Poznaniu nie uwzględnił wniosku dotyczącego uchylenia natychmiastowej wykonalności, w związku z tym spółka weszło złożyła zażalenie, które również zostało oddalone.

28 czerwca na sprawie po której Krzysztof Stanowski opublikował post na twitterze “Dzisiaj w Poznaniu próbowaliśmy rozstrzygnąć, czy galę FameMMA 3 można nazywać patologiczną i jak to było z walką Polak – Don Kasjo. Wyrok 19 lipca.” zostali przesłuchani Krzysztof Stanowski oraz Krzysztof Rozpara jak i również zostały przedstawione dowody w sprawie.

Zmierzając do finału, Sąd zamknął rozprawę i wyznaczył termin wyroku na dzień 19 lipca 2021 roku. Wyrok ten nie będzie prawomocny – strony będą mogły się od niego odwołać do Sądu Apelacyjnego.

Zobacz także:

Zjawiskowa nauczycielka matematyki nie poddaje się, ma już zaplanowaną następną walkę! Chcielibyście mieć taką nauczycielkę?

Ebanie Bridges (5-1, 2 KO) nie zamierza odpuścić po pierwszej zawodowej przegranej! Zjawiskowa nauczycielka matematyki ma już zaplanowaną następną walkę. Przypomnijmy, że 34-latka w ostatnim starciu stanęła przed szansą zdobycia mistrzostwa świata.

Tomasz Chic po walce z Pudzianowskim na MMA VIP 2: Naprawdę jestem zawiedziony! [WIDEO] Czekacie na drugą walkę Tomka?

Mamy pierwsze słowa Tomasza Chica po debiucie w mieszanych sztukach walki. Radomianin na drugiej edycji MMA VIP w Częstochowie zmierzył się z Krystianem Pudzianowskim.