MMA PLDaniel OmielańczukDaniel Omielańczuk o chorobie córki: Idziesz na salę operacyjną i nagle musisz się pożegnać, widzisz jej przerażenie w oczach…

Daniel Omielańczuk o chorobie córki: Idziesz na salę operacyjną i nagle musisz się pożegnać, widzisz jej przerażenie w oczach…

Foto: Instagram/ Daniel Omielańczuk

Daniel Omielańczuk w poruszającej rozmowie z Onetem wypowiedział się o chorobie córki – Poli. Dwuletnia dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Polak walczący w wadze ciężkiej i niedawno rywalizujący – niestety nieudanie – w pojedynku o pas mistrzowski organizacji ACA w rozmowie z Onetem opowiedział w poruszających słowach o wsparciu, jakim otacza chorą córkę Polę.

Daniel Omielańczuk o chorobie córki: Idziesz na salę operacyjną i nagle musisz się z nim pożegnać, widzisz jej przerażenie w oczach…

38-letni zawodnik ciągle ma nadzieję, że jego pociecha wyzdrowieje i będzie mogła funkcjonować w miarę normalnie – jak na każde dziecko przystało. Jednak w walce o zdrowie córki pojawiają się także te trudniejsze momenty:

“Wyobraź sobie, że stoisz na tej linii i żegnasz się z dzieckiem, które leży w inkubatorze. Podczas ostatniej operacji Pola już bardzo dużo rozumiała, ale baliśmy się powiedzieć jej prawdę, bo wszystkiego się już boi. Do ostatniej chwili żartowała z pielęgniarkami i nie wiedziała o operacji. A potem położyliśmy ją na kozetce i przyłożono jej maskę tlenową do usypiania. Zobaczyliśmy w oczach dziecka przerażenie, a musieliśmy wtedy opuścić salę. Koszmar… Nie możemy tego wymazać z pamięci… Wzroku córki, kiedy zorientowała się, że my wychodzimy, a ona zostaje na sali operacyjnej.”

Cała rozmowa Onetu z Danielem Omielańczukiem do sprawdzenia -> TUTAJ.

W sieci natomiast istnieje apel o pomoc w leczeniu Poli oraz link do zbiórki darowizn przeznaczonych na jej leczenie:

Link do ZBÓRKI – > TUTAJ.

Zobacz także:

Artur Szpilka chce testów antydopingowych przed i po walce z Łukaszem Różańskim: Trenuj bez “witaminek”!

Artur Szpilka chce testów antydopingowych przed i po walce z niepokonanym Łukaszem Różańskim, z który już niedługo na skrzyżować rękawice w ringu bokserskim.

Khabib składa gratulacje Błachowiczowi! Mieliście szansę zobaczyć ten materiał?

Khabib Nuramgomedov gratuluje wygranej Janowi Błachowiczowi na UFC 259. To i wiele innych zakulisowych scen znajdziemy w najnowszej części dokumentu “The Trill and the Agony” udostępnionego po ostatniej numerowanej gali.

Rywal Pudziana to gwiazda w swojej ojczyźnie! ”Jest najbardziej znany po Prezydencie Senegalu”

Maciej ”Kołcz” Łuczkowski i Wojsław Rysiewski dyrektor sportowy KSW byli gośćmi Marcina Wrzoska oraz Łukasza Zaborowskiego w programie ”The Champ & The Coach” na Kanale Sportowym. Była w nim mowa Serigne Ousmane Dia (2-0), który już w najbliższą sobotę zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim (13-7).