MMA PLArchiwumKSWRywal Pudziana to gwiazda w swojej ojczyźnie! ”Jest najbardziej znany po Prezydencie Senegalu”

Rywal Pudziana to gwiazda w swojej ojczyźnie! ”Jest najbardziej znany po Prezydencie Senegalu”

Maciej ”Kołcz” Łuczkowski i Wojsław Rysiewski dyrektor sportowy KSW byli gośćmi Marcina Wrzoska oraz Łukasza Zaborowskiego w programie ”The Champ & The Coach” na Kanale Sportowym. Była w nim mowa Serigne Ousmane Dia (2-0), który już w najbliższą sobotę zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim (13-7).

Senegalczyk

”Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie w 2002 oraz 2014 został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł ”The King of the Arena”.

Rywal Pudziana jest gwiazdą w swojej ojczyźnie!

Maciej Łuczkowski miał szansę poznać i zobaczyć z bliska Serigne Ousmane Dia (2-0), który podczas KSW 59 zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim (13-7). Jak się okazuje Dia jest gwiazdą w swojej ojczyźnie.

Ousmane z całą pewnością jest mistrzem w swojej przestrzeni, w tych zapasach senegalskich. Poziom rozpoznawalności tam na miejscu w Senegalu jest taki, że po raz pierwszy na zdjęciach wyjazdowych miałem problem żeby zrobić zdjęcia. To znaczy po 15 sekundach jak pojawiliśmy się w miejscu… bałem się o materiał, bo gdzie się nie pojawiliśmy tam był tłum ludzi, który chciał sobie z nim zrobić zdjęcie. Osiągnął już wszystko w swojej dyscyplinie, teraz czas na karierę światową. Natomiast to co zobaczyłem w Senegalu z jednej strony mnie zbudowało. Żyć tam, trenować i osiągać takie sukcesy to zdecydowanie wyżej zawieszona poprzeczka niż powtórzyć ten sam sukces u nas w Polsce. Są dwie osoby w Senegalu najbardziej znane to jest Prezydent Senegalu, a na drugim miejscu jest Ousmane, więc żebyście zrozumieli jak bardzo jest popularny u siebie.          

Czy nie są to przesadzone słowa, że Dia jest najbardziej popularny w Senegalu zaraz po Prezydencie? Przypomnijmy, że z tego kraju pochodzi popularny piłkarz Sadio Mané grający w Liverpool F.C.

Jest Oumar Kane (2-0), który również odnosił znaczące sukcesy w senegalskich zapasach. ”Reug Reug” po świetnym debiucie podpisał kontrakt z największą Azjatycką organizacją – One Championship. Senegalczyk w debiucie zastopował utytułowanego zawodnika tajskiego boksu – Alaina Ngalani.

Zobacz także:

Tyson Fury znów ma poważne problemy? Brytyjczyk już nie trenuje od dłuższego czasu!

Czyżby Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) ponownie zmagał się z poważnymi problemami? Brytyjczyk powiedział, że z powodu pandemii przestał trenować. Ponadto niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej zdradził, że codziennie pije napoje wyskokowe. 

Khabib składa gratulacje Błachowiczowi! Mieliście szansę zobaczyć ten materiał?

Khabib Nuramgomedov gratuluje wygranej Janowi Błachowiczowi na UFC 259. To i wiele innych zakulisowych scen znajdziemy w najnowszej części dokumentu “The Trill and the Agony” udostępnionego po ostatniej numerowanej gali.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis