MMA PLNajnowszeArtnox Fight SportBuchinger zdobył kolejny pas i czeka na powrót do KSW. Udany weekend Artnox Fight Sport

Buchinger zdobył kolejny pas i czeka na powrót do KSW. Udany weekend Artnox Fight Sport

Ivan Buchinger (38-7) powiększył swoją kolekcję mistrzowskich pasów zdobywać tytuł na gali Oktagon 21. Trofeum Słowaka było zwieńczeniem dość udanego weekendu dla grupy Arntox Fight Sport.

Buchinger zdobył kolejny pas
Foto: Oktagon MMA

“Buki” w przeszłości był mistrzem tak prestiżowych organizacji jak M-1 Global czy Cage Warriors. W tej drugiej organizacji miał okazję walczyć nawet z samym Conorem McGregorem. Ponadto w 2018 roku zdobył pas czeskiej organizacji XFN.

Buchinger mistrzem!

Podczas sobotniej gali Oktagon 21 w czeskim Brnie “Buki” poddał w pierwszej rundzie Ronalda Paradeisera (11-7), zdobywając tym samym wakujący pas wagi lekkiej. Wcześniej posiadaczem tego tytułu był Mateusz Legierski. “Dynamit” z Cieszyna został jednak pozbawiony pasa przez czesko-słowacką organizację i walczy teraz w Federacji KSW.

🇸🇰Ivan Buchinger, šampion lehké váhy OKTAGONU! 🏆

Posted by OKTAGON MMA on Sunday, January 31, 2021

Obecnie Buchinger ma 6 zwycięstw w ostatnich siedmiu pojedynkach. Było to już jego 24. poddanie w karierze. Łącznie spośród 38 zwycięstw aż 30 odnosił on przed czasem. 34-latek stoczył już 45 zawodowych walk i tylko 7-krotnie musiał uznawać wyższość rywali.

Przypomnijmy, że na tej samej gali w kontrowersyjnych okolicznościach Marta Waliczek przegrała z Lucie Pudilovą. Swój pojedynek przegrała też inna Polka – Judyta Rymarzak.

Buchinger pod koniec 2019 roku miał okazję zdobyć również tytuł w Polsce, ale na KSW 52 przegrał z Salahdinem Parnasse. Teraz Słowak czeka na powrót do polskiej organizacji, gdzie właśnie zmienił się mistrz kategorii piórkowej.

Michalski wygrywa po emocjonującej walce

Trzecie zwycięstwo z rzędu w okrągłej klatce KSW odniósł Michał Michalski (9-4). Do wygranych nad Savo Laziciem i Albertem Odzimkowskim “Cukier” dołożył teraz również zwycięstwo nad Aleksandarem Rakasem.

✔️ Savo Lazić✔️ Albert Odzimkowski✔️ Aleksandar Rakas❓…Michał Michalski jest na fali!

Posted by KSW on Sunday, January 31, 2021

Jak zwykle w walkach Michalskiego i tym razem nie brakowało emocji. Mimo początkowych kłopotów zawodnik ostatecznie zakończył pojedynek już w pierwszej rundzie łapiąc rywala w krucyfiks a potem zasypując go łokciami w parterze.

Zobacz także:

Abu Azaitar na dopingu! Były zawodnik KSW nie przeszedł… czterech kolejnych testów w UFC!

Abu Azaitar na dopingu! Zawodnik, który w Polsce znany jest z występów w organizacji KSW nie przeszedł… czterech kolejnych testów antydopingowych w UFC. Na Marokańczyka została nałożona kara zawieszenia.

Debiutujący w FEN Oleksiejczuk podejmie doświadczonego Chana

Cezary Oleksiejczuk (5-2, 2 KO, 2 SUB) podejmie Djamila Chana (15-8, 12 KO, 1 SUB) podczas gali FEN 32: LOTOS Fight Night. Wydarzenie odbędzie się 20 lutego i dostępne będzie w systemie PPV na platformie FENMMA.tv, Cyfrowym Polsacie oraz na ipla.tv.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis