MMA PLUFCAbu Azaitar na dopingu! Były zawodnik KSW nie przeszedł… czterech kolejnych testów w UFC!

Abu Azaitar na dopingu! Były zawodnik KSW nie przeszedł… czterech kolejnych testów w UFC!

Foto: Screen

Abu Azaitar na dopingu! Zawodnik, który w Polsce znany jest z występów w organizacji KSW nie przeszedł… czterech kolejnych testów antydopingowych w UFC. Na Marokańczyka została nałożona kara zawieszenia.

Występujący w wadze średniej 34-latek musiał przyjąć karencję siedmiomiesięcznego zawieszenia.

Abu Azaitar na dopingu! Były zawodnik KSW nie przeszedł… czterech kolejnych testów w UFC!

Współpracująca z UFC Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ogłosiła w poniedziałek, że Abu Azaitar nie przeszedł czterech kolejnych testów antydopingowych. W jego organizmie wykryto tamoxifen, który znajduje się na liście zakazanych substancji.

Azaitar udowodnił jednak, że substancja ta została przepisana mu przez lekarza, a sam nie wiedział, że jest ona w UFC nielegalna. Współpracował z UFC i USADĄ i w efekcie złagodzono nałożoną na niego karę do siedmiomiesięcznego zawieszenia, liczonego od sierpnia 2020 roku.

Oznacza to, że Azaitar będzie mógł wrócić do startów w marcu tego roku. 34-latek ma za sobą jedną walkę w UFC. W lipcu 2018 roku pokonał on decyzją sędziów Vitora Mirandę. Od tamtego czasu pozostaje jednak nieaktywny.

Azaitar w przeszłości walczył m.in w Federacji KSW. W 2013 roku na KSW 25 znokautował Krzysztofa Kułaka, a w 2014 roku na gali KSW 25 zremisował z Piotrem Strusem.

Zobacz także:

Debiutujący w FEN Oleksiejczuk podejmie doświadczonego Chana

Cezary Oleksiejczuk (5-2, 2 KO, 2 SUB) podejmie Djamila Chana (15-8, 12 KO, 1 SUB) podczas gali FEN 32: LOTOS Fight Night. Wydarzenie odbędzie się 20 lutego i dostępne będzie w systemie PPV na platformie FENMMA.tv, Cyfrowym Polsacie oraz na ipla.tv.

Rozpiska Babilon MMA 19. Świetna walka wieczoru + kolejność walk najbliższej gali

Rozpiska Babilon MMA 19 oraz kolejność walk jest już znana! Organizator zaprezentował pełną kartę pojedynków najbliższej imprezy. Szykuje się świetna walka wieczoru!

Jurisic komentuje awanturę na KSW 58! Co wy na to?

Uros Jurisic komentuje awanturę, do której doszło na gali KSW 58. Nowy nabytek największej organizacji w naszym kraju zapewniał, że nie spodziewał się takiego zachowania Musaeva po walce.