MMA PLKSWArtur Sowiński o swoim rywalu na KSW 71: To zachowanie uważam za postawę niegodną sportowca

Artur Sowiński o swoim rywalu na KSW 71: To zachowanie uważam za postawę niegodną sportowca

Artur Sowiński w mocnych słowach wypowiedział się o swoim rywalu na galę KSW 71, która 18 czerwca odbędzie się w Toruniu. Rywalem Polaka będzie Donovan Desmae.

Artur Sowiński

Bilety na galę KSW 71 w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

“Kornik” wyciągnął rywalowi fakt, że ten odrzucił propozycję innej walki w KSW. Zresztą, zobaczcie jak scharakteryzował swojego najbliższego przeciwnika:

“Z jednej strony uważam go za dobrego sportowca, bo prezentuje fajny poziom umiejętności. Z drugiej strony wiem, że odmówił walki z Borysem Mańkowskim, a to już uważam za postawę niegodną sportowca. Nawet jeśli nie uważał się za faworyta, to po to to robimy – a przynajmniej ja tak czynię – żeby bić się z najlepszymi, a nie żeby szukać łatwiejszych walk.

Mam więc ambiwalentny stosunek do jego osoby – z jednej strony szacunek, a z drugiej jego brak. Do klatki jednak zawsze wchodzę bez złych emocji. Będę z nim walczył z myślą o tym, że odebrał mi miejsce rankingowe, na które będę chciał wrócić.”

Sowiński niedawno został ojcem i nie ukrywa, że nowa rzeczywistość zmieniła jego podejście do treningów:

“To był całkowicie inny okres przygotowawczy niż wszystkie wcześniejsze. Kiedyś w okresie przygotowawczym patrzyłem tylko na siebie i na to, żeby o odpowiedniej godzinie zrobić trening, iść spać, zjeść, zregenerować się.  Teraz wszystko jest dostosowane pod kogoś innego. Niby wydaje się być to trudniejsze, ale w rzeczywistości głowa dzięki temu odpoczywa, bo musi się też zająć czymś innym, żeby ogarnąć świat wokół małego. Dostrzegam w tym plusów niż minusów.  Ostatecznie walka pokaże, jaki to wszystko miało na mnie wpływ.”

Cała rozmowa z Arturem Sowińskim przed KSW 71 do sprawdzenia TUTAJ -> „DO KLATKI ZAWSZE WCHODZĘ BEZ ZŁYCH EMOCJI” – ARTUR SOWIŃSKI PRZED KSW 71

Zobacz także:

Łukasz Jurkowski o sytuacji na High League 3: Muszą nauczyć się od KSW jak załatwia się takie sprawy! Widzieliście?

Komentator MMA, analityk sportów walki, były zawodnik i tancerz, obecny konferansjer i wierny kibic Legii Warszawa – Łukasz “Juras” Jurkowski przedstawił swój punkt widzenia odnoszący się do sytuacji, która miała miejsce na gali High League 3.

Marcin Najman komentuje awanturę na High League 3! ”El Testosteron” uderza w Boxdela! Co wy na to?

Marcin Najman skomentował awanturę, która miała miejsce na High League 3 w Ergo Arenie. Malik Montana pojawił się w klatce i ogłosił, że walka Denisa Załęckiego z Mateuszem Kubiszynem zostaje odwołana. Pojedynek odbędzie się już niebawem i będzie to rekompensata dla fanów, którzy byli zawiedzeni całą sytuacją.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis