MMA PLFAME MMAZorganizowanie FAME MMA 6 legalne? Jest głos Policji Polskiej!

Zorganizowanie FAME MMA 6 legalne? Jest głos Policji Polskiej!

Już w sobotę w studiu telewizyjnym odbędzie się gala FAME MMA 6. Nie będzie to jednak impreza otwarta, a będzie miała jedynie charakter programu telewizyjnego nagrywanego na żywo, dlatego jest zgoda do jej doprowadzenia.

Od czasu potwierdzenia przez organizatorów odbycia tej imprezy, w środowisku aż huczy na temat zasadności tej decyzji, szczególnie w dobie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. FAME MMA zapewnia o wystarczających środkach bezpieczeństwa, jakie powściągnie na tę galę, ale publika i eksperci ciągle mają do tego jakieś uwagi.

Co natomiast na temat organizacji FAME MMA 6 w studiu telewizyjnym sądzi Policja? Portal sportowefakty.wp.pl skontaktował się z rzeczniczką Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie Martą Kaczyńską i uzyskał opinię na temat organizacji FAME MMA 6:

“Ta gala odbędzie się, ale nie na hali w Częstochowie. Naczelnik sztabu poinformował mnie, że gala ma mieć charakter programu telewizyjnego i wówczas będzie zgodna z rozporządzeniem, bo programy telewizyjne są normalnie nagrywane. Natomiast gdzie ta gala ma się odbyć, to my już nie wiemy. Hala w Częstochowie odmówiła jednak zgody na nagranie takiego programu.

Jeżeli jest to impreza o charakterze zarobkowym, a nie stricte sportowa, to według rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca może się ona normalnie odbyć. Natomiast gdyby to była impreza sportowa, to wówczas jest to złamanie tego rozporządzenia.”

FAME MMA 6 – PPV

Rozpiska gali FAME MMA 6:

Początek – sobota, 28 marca godz. 20:00

Kamila „Zusje” Smogulecka vs. Marta „Linkimaster” Linkiewicz
Wojtek Gola vs. Marcin „Rafonix” Krasucki
Piotr „Bestia” Piechowiak vs. Marcin Najman
Mateusz „L Pro” Łapot vs. Jakub „Kubańczyk” Flas
Maciek Rataj vs. Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Bartosz „Qbik” Kubik vs. Cyprian „Cypis” Racicki
Arkadiusz „Aroy” Tańcula vs. Alan Kwieciński
Maciej „Szewcu” Szewczyk vs. Dawid „Ambro” Ambroziak