MMA PLFAME MMASzef Fame MMA do Jurasa: Jadąc do Polsatu jedzie Pan do pracy, komentując chociażby Cage Warriors

Szef Fame MMA do Jurasa: Jadąc do Polsatu jedzie Pan do pracy, komentując chociażby Cage Warriors

Foto: FAME MMA

Już w najbliższą sobotę czeka nas gala FAME MMA 6. Jej organizacja w dobie pandemii koronawirusa budzi sporo wątpliwości. O tej kwestii niedawno mówił m.in szef organizacji Krzysztof Rozpara.

Rozpara przyjął zaproszenie Łukasza Jurkowskiego i udzielił wypowiedzi w audycji “Jurasówka” w newonce.radio. Włodarz mówił m.in. o tym dlaczego ostatecznie organizacja gali dojdzie do skutku.

“Dlaczego mimo wszystko robimy? Mimo tego, że sytuacja jest wyjątkowa, mamy zaplanowane wydarzenie, dopasowujemy się do tej sytuacji. Liczymy się z ograniczeniami i wymaganiami jaka ta sytuacja na nas nakłada. Dopasowujemy się do tego.  Chciałbym odnieść się do tego co Pan pisał w swoim felietonie, jakoby to próbujemy obejść nałożone ograniczenia czy uwarunkowania. Myślę, że jest to spore wprowadzanie w błąd. Nic nie próbujemy tutaj ani nagiąć, ani obejść. Dostosowujemy się do wszystkich ograniczeń i wymogów nałożonych przez odpowiednie instytucje w tym kraju.

Jesteśmy firmą, zakładem pracy, przedsiębiorstwem, jakkolwiek byśmy tego nie nazwali, które musi funkcjonować, jeśli chce przetrwać, utrzymać się na rynku i zapewnić pracę swoim pracownikom, podwykonawcom. Jest to dla nas po prostu mega istotne. Jest to również nasza odpowiedzialność za ludzi, z którymi pracujemy. To nie jest tak, że my komukolwiek każemy czy nawet prosimy, żeby wzięli w tym udział. Nasi podwykonawcy starają się, żeby to wydarzenie doszło do skutku, żeby ono się odbyło. Dla wielu z nich może się okazać,  że to jedyne wydarzenie, jedyne źródło jakiegokolwiek dochodu w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jeżeli to się nie odbędzie no to wiele z tych firm może po prostu zakończyć funkcjonowanie. Pracownicy zostają bez źródła dochodu. Firmy stoją w obliczu poważnego zagrożenia zamknięcia działalności.”

Krzysztof Rozpara przed FAME MMA 6: dstosowujemy się do wszystkich ograniczeń

Jurkowski zwrócił uwagę na to, że uczestnicy gali mają przede wszystkim inne źródła utrzymania jak choćby YouTube. Rozpara odpowiedział, że w tym wypadku ma na myśli przede wszystkim wszelkie firmy odpowiedzialne za organizację gali. W tej sytuacji “Juras” zapytał więc o odniesienie do sytuacja prezesa Fight Exclusive Night Pawła Jóźwiaka, który był w analogicznej sytuacji.

“Nie oceniam tutaj decyzji Pana Jóźwiaka i FEN-u. Oczywiście szanuję to co oni postanowili. Pan Jóźwiak mówił, że wczoraj sytuacja radykalnie się zmieniła. Właśnie nie do końca się z tym zgadzam. Ta sytuacja jest poważna dzisiaj, ona była poważna dwa dni temu i będzie poważna jutro. Rozporządzenie, które wczoraj się pojawiło, nałożyło pewne dodatkowe ograniczenia, ale w samym tym rozporządzeniu jest podkreślone, że nie dotyczy to spotkań służbowych, realizacji zadań związanych z wykonywanie pracy. Ja podkreślam, to jest dla nas praca. Pan sam w swoim felietonie wczoraj odnosił się do tego, że jadąc do Polsatu jedzie Pan do pracy, komentując chociażby Cage Warriors. Komentuje Pan, bo Polsat tego wymaga. Naszą pracą jest zorganizowanie i przeprowadzenie tej gali. Dokładamy wszelkich starań

  • żeby uwzględnić i dostosować się do ograniczeń zleconych przez rządzących
  • aby zachować środki bezpieczeństwa,
  • żeby wprowadzić procedury, które, wierzymy w to, maksymalnie redukują ryzyko związane z obecną sytuacją w kraju.

No i musimy jakoś funkcjonować.”

FAME MMA 6 – PPV

Krzysztof Rozpara został zapytany również o to czy boi się ryzyka związanego z tą galą.

“Środki, które wprowadzamy, które są wskazane przez odpowiednie insytucje, wierzymy, że minimalizują ryzyko związane z zakażeniem. Konsultujemy wszystko z lekarzami, ze służbami, które mogą nam tutaj pomóc i udzielić porady jak to zrobić, żeby ryzyko to było jak najmniejsze. Staramy się pozyskać testy na koronawirusa. W tej chwili nie mam jeszcze 100% pewności, ale blisko 100%, że wszyscy zawodnicy i wszystkie osoby w najbliższym otoczeniu oktagonu, które muszą wejść w bezpośredni kontakt fizyczny z innymi ludźmi będą przebadane na obecność koronawirusa przy pomocy testów, które obecnie w kraju są stosowane. No a z całą pewnością wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób będą się zbliżać do miejsca, gdzie będziemy to realizować, będą kontrolowane przy pomocy tych standardowych procedur stosowanych przez służby, czyli pomiar temperatury.

W razie jakichkolwiek podejrzeń dokładniejsze badanie przez lekarza jakiekolwiek procedury lekarz uznałby za stosowne. No i jeżeli tylko będzie coś niepokojącego, czy to w przypadku pracownika technicznego, operatora czy też zawodnika. Jeżeli byłoby jakiekolwiek podejrzenie, że może stanowić ryzyko to po prostu będziemy musieli z takiej walki zrezygnować. Oczywiście, gdyby się okazało, że już po wydarzeniu, że ktoś jakieś objawy będzie miał to oczywiście liczymy się z tym, że cały zespół będzie poddany kwarantannie. To jest dla nas po prostu oczywiste.”

Jurkowski zauważył jednak, że jeżeli cokolwiek się wydarzy to konsekwencje dla FAME MMA jako marki mogą być bardzo poważne. Szef FAME MMA odniósł się do tego.

“No cóż, to nie jest ryzyko. Jeżeli będziemy mieli jakiekolwiek przesłanki, jakiekolwiek podejrzenie, że ktokolwiek z osób, które pojawiły się na naszym wydarzeniu stwarza jakieś zagrożenie to z całą pewnością przeprowadzimy pełną kwarantannę całego zespołu. Nie na zasadzie, że ktoś się rozjedzie i będziemy wszystkich zbierać tylko po prostu zorganizujemy kwarantannę całej ekipy. To tylko w przypadku, gdyby pojawiły się jakiekolwiek ku temu przesłanki. Myślę, że wszyscy w tym kraju, którzy nie mogą realizować pracy zdalnej, czyli nie mogą sobie pozwolić, żeby zostać w domu i nie wykonywać pracy i pracują, idą do biura, do fabryki, podejmują pracę, wszyscy muszą się liczyć z tym, że podejmują ryzyko. I tutaj pod tym względem nie jesteśmy w żaden sposób wyjątkowi.”

Na koniec “Juras” zapytał też, czy włodarz FAME MMA nie boi się, ze w najbliższą sobotę na gali może pojawić się chociażby policja i zablokować to wydarzenie. Odpowiedź Krzysztofa Rozpary była następująca.

“W niedzielę robiliśmy konferencję prasową tutaj w Poznaniu. Mieliśmy wizytę policji. Jakieś zainteresowanie zgłosili, że tutaj faktycznie coś takiego się odbywa. Policja na miejscu sprawdziła co robimy, w jaki sposób jesteśmy zabezpieczeni, co to oznacza, jakie mamy procedury, kto jest na miejscu – i nie zgłosiła zastrzeżeń. Jeżeli dojdzie faktycznie do takiej wizyty w sobotę dwudziestego ósmego  to jesteśmy na to przygotowani. Dostarczymy komplet dokumentacji. Pokażemy co stosujemy, jakie mamy zabezpieczenia. Ja jestem głęboko przekonany o tym, że jesteśmy dopasowani do wszystkich wymogów jakie zostały na nas do tej pory nałożone.

Cała audycja, w tym rozmowy z innymi gośćmi do posłuchania TUTAJ.

FAME MMA 6 – PPV

Rozpiska gali FAME MMA 6:

Początek – sobota, 28 marca godz. 20:00

Kamila „Zusje” Smogulecka vs. Marta „Linkimaster” Linkiewicz
Wojtek Gola vs. Marcin „Rafonix” Krasucki
Piotr „Bestia” Piechowiak vs. Marcin Najman
Mateusz „L Pro” Łapot vs. Jakub „Kubańczyk” Flas
Maciek Rataj vs. Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Bartosz „Qbik” Kubik vs. Cyprian „Cypis” Racicki
Arkadiusz „Aroy” Tańcula vs. Alan Kwieciński
Maciej „Szewcu” Szewczyk vs. Dawid „Ambro” Ambroziak