MMA PLNajnowszeCiekawostkiZion Clark, czyli zapaśnik bez nóg, którym zachwycał się Conor McGregor chce… zdobyć pas mistrzowski w MMA!

Zion Clark, czyli zapaśnik bez nóg, którym zachwycał się Conor McGregor chce… zdobyć pas mistrzowski w MMA!

Zion Clark to 25-letni Amerykanin, który mimo poważnej niepełnosprawności postanowił robić wszystko, by spełniać się w sporcie. Mimo braku dwóch nóg, Clark ma za sobą debiut w walce w MMA. Co więcej – teraz chce pójść dalej i zdobyć… pas mistrzowski w mieszanych sztukach walki!

Zapaśnik bez nóg chce zdobyć pas

Clark w miniony weekend zadebiutował w MMA, gdzie na gali Gladiator’s Challenge w San Diego wypunktował Eugene Murraya. Walka człowieka bez nóg w MMA wyglądała tak:

Pod wrażeniem występu Ziona Clarka w MMA był m.in. były podwójny mistrz UFC i największa medialna gwiazda w historii mieszanych sztuk walki – Conor McGregor. Irlandczyk wychwalał Amerykanin w swoich mediach społecznościowych:

Zapaśnik bez nóg chce zdobyć pas mistrzowski w MMA

Clark gościł w programie The MMA Hour, gdzie opowiadał o swoich planach dotyczących dalszej kariery w MMA. Okazuje się, że 25-latek wiąże swoją przyszłość właśnie z mieszanymi sztukami walki:

“Przede wszystkim jestem teraz zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Nie byłoby mnie w lekkoatletyce bez podstaw zapasów, nie biłbym rekordów świata bez podstaw zapasów. Zapasy kręciły się w moim życiu przez cały czas. Nie żebym miał jakąś obsesję, ale dzięki nim nauczyłem się wielu wartości i pomogły mi one przetrwać trudne i mroczne czasy.

Teraz jestem w miejscu, w którym mogę wyrządzić sporo szkód. Staram się rozwijać. Nie chcę skończyć na jednym występie. Chcę, byście zobaczyli mnie ponownie. Chcę wspinać się na sam szczyt. Chcę pas. Proste. To bardzo proste. Muszę teraz się na tym skupić.”

Nam pozostaje teraz czekać na kolejną walkę Ziona Clarka w MMA.

Zobacz także:

Karolina Sobek w PFL! Polka wystartuje w turnieju wagi piórkowej, znamy szczegóły! Widzieliście?

Mamy świetne wiadomości! Nasza reprezentantka Karolina Sobek (4-0) właśnie podpisała kontrakt z jedną z największych organizacji na świecie. Polka wystąpi w turnieju PFL w kategorii piórkowej. Już w tym momencie znamy szczegóły startu Karoliny.

Khalidov komentuje teorie kibiców o sprzedanej walce z Pudzianem: Bzdura totalna! W jaki sposób?

Mamed Khalidov, który był dzisiaj gościem programu Oktagon Live na Kanale Sportowym wypowiedział się o teoriach kibiców po walce z Mariuszem Pudzianowskim. Khalidov zaznaczył, że jest to totalna bzdura! Reprezentant Arrachionu Olsztyn zapewnił, że był w naprawdę świetnej formie podczas main eventu XTB KSW 77 w Gliwicach.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis