MMA PLCiekawostkiWygrał milion dolarów w turnieju MMA, rozdał potrzebującym w dobie pandemii!

Wygrał milion dolarów w turnieju MMA, rozdał potrzebującym w dobie pandemii!

Foto: Emiliano Sordi Facebook

Wygrał milion dolarów w turnieju MMA, a pieniądze rozdał na pomoc potrzebującym w dobie pandemii koronawirusa! Piękny gest zawodnika mieszanych sztuk walki, który jest bohaterem swojej lokalnej społeczności!

Zwycięzca turnieju PFL 2019 Emiliano Sordi za swoje osiągnięcie wygrał milion dolarów oraz pas mistrzowski wagi półciężkiej. W 2019 roku pokonał on pięciu rywali i ostatecznie wygrał cały turniej dywizji do 93 kilogramów organizowany przez Professional Fighters League.

Wygrał milion dolarów w turnieju MMA, rozdał potrzebującym w dobie pandemii!

Pieniądze, które Sordi wygrał mógł zainwestować, mógł kupić sobie dom, mógł pojechać na luksusowe wakacje, mógł przeznaczyć na samochody. Mógł zrobić z nimi wszystko, ale on postanowił pomóc społeczności w jego rodzinnym mieście Rio Cuarto w prowincji Cordoba w Argentynie.

Miejscowa ludność dotkliwie odczuła skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2:

“To, co wygrałem wykorzystałem na pomoc przyjaciołom i ludziom z mojego miasta. Mieszkam w Rio Cuarto. To małe miasto, może ma ze 180 tysięcy mieszkańców. Ludzie nie mają tutaj luksusów. Żyje się ciężko, gospodarka się nie rozwija i sytuacja była bardzo zła.”

Zaznaczamy, ze sytuacja w miasteczku była zła do tego stopnia, że ludziom zaczęło brakować jedzenia. Sordi wypracował jednak model pomocy ludziom, który trwał od marca do sierpnia i nakarmił tysiące osób:

“Podczas kwarantanny wyjeżdżaliśmy kilka razy w tygodniu i staraliśmy się pomagać ludziom. Dostaliśmy specjalne pozwolenia od władz miejskich i rozdawaliśmy ludziom jedzenie. Zaczęliśmy karmić 300 osób, a skończyło się na tym, że jedzenie od nas otrzymało 3000 ludzi! Nie wydałem na swoje potrzeby żadnego dolara z wygranego miliona. Nic nie kupiłem sobie, nie pojechałem na wakacje. Zresztą i tak zamknęli nas w domu. Wykorzystałem te środki, aby pomóc ludziom z mojego miasta.”

Zobacz także:

Czekając na ACA 114: jest pełna karta walk ze starciem Daniela Omielańczuka o pas!

Czekając na ACA 114: Znamy pełną kartę walk ACA 114. Gdzie obejrzeć czwartkową galę?

FAME MMA ukarze Marcina Najmana! Pieniądze z kary pójdą na… wsparcie amatorskiego MMA!

Organizacja FAME MMA ukarze Marcina Najmana! “El Testosteron” dał najgorszą walkę w swojej sportowej karierze, gdzie na gali FAME MMA 8 obalił, a potem kopnął swojego rywala w walce… bokserskiej. Za swoje zachowanie Najman został zdyskwalifikowany.