MMA PLArchiwumBoksWielki sukces zawodnika MMA! Francis Ngannou w TOP 10 wagi ciężkiej w boksie!

Wielki sukces zawodnika MMA! Francis Ngannou w TOP 10 wagi ciężkiej w boksie!

To wielki sukces byłego mistrza UFC! Francis Ngannou znalazł się bowiem w TOP 10 wagi ciężkiej światowego boksu. Chodzi o federację WBC, w której rywalizował ostatnio z posiadaczem pasa mistrzowskiego.

Francis Ngannou w TOP 10 wagi ciężkiej w boksie

Ngannou w październiku zmierzył się w walce bokserskiej z obecnym mistrzem wagi ciężkiej WBC Tysonem Furym. Pojedynek ten na papierze wyglądał na typowo pokazowy, a Brytyjczyk miał z łatwością uporać się w szermierce na pięści z “Predatorem” z Kamerunu.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Fury w pewnym momencie wylądował na deskach i miał ogromne kłopoty w rywalizacji pięściarskiej z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC:

I choć Fury wylądował na deskach, to finalnie znokautować się nie dał i dotrwał do końcowego gongu. O wyniku rywalizacji Anglika z Ngannou zadecydowali więc sędziowie. A ci dla dobra boksu przyznali wygraną Fury’emu, co wywołało ogromne poruszenie w środowisku sportów walki na całym świecie.

Francis Ngannou w TOP 10 wagi ciężkiej w boksie!

Teraz natomiast otrzymaliśmy aktualizację rankingu wagi ciężkiej WBC. Francis Ngannou po zaledwie jednej walce stoczonej w boksie znalazł się w TOP 10 królewskiej dywizji wagowej.

Kameruńczyk znalazł się na dziesiątym miejscu w zestawieniu, a oficjele WBC tak argumentowali umieszczenie go w rankingu:

“Francis Ngannou wykonał znakomitą pracę, posyłając na deski mistrza WBC, więc rada gubernatorów zdecydowała się na umieszczenie go na 10. miejscu w rankingu wagi ciężkiej.”

A Was zaskoczyło umieszczenie w rankingu i to na tak wysokiej pozycji byłego mistrza wagi ciężkiej UFC?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis