MMA PLNajnowszeBoksKról na dopingu. Ryan Garcia złapany na stosowaniu niedozwolonej substancji!

Król na dopingu. Ryan Garcia złapany na stosowaniu niedozwolonej substancji!

Ryan Garcia szokuje zarówno w ringu, jak i poza nim.

Garcia złapany na dopingu

W połowie kwietnia cały świat z wypiekami na twarzy przyglądał się ekscesom towarzyszącym walce Ryana Garcii z Devinem Haney.

Prowodyrem tego całego zamieszania był nie kto inny, jak niezwykły „King Ry”. Gdy oficjalnie ogłoszono starcie Garcia vs. Haney o pas kategorii superlekkiej, to media społecznościowe Ryana dosłownie eksplodowały. Amerykanin serwował kibicom treści tak dziwne i tak różne, że trudno było przejść obok tego wszystkiego obojętnie.

W pewnym momencie Ryan Garcia osiągnął poziom absurdu, dlatego zaczęto się poważnie zastanawiać, czy aktualny stan psychiczny 25-latka pozwoli mu na wyjście do ringu.

Finalnie młodzian wyszedł do walki z Devinem Haney i nie dość, że był świetnie przygotowany, to jeszcze udało mu się pokonać faworyzowanego „The Dreama”. Jak się jednak okazało – Ryan Garcia oszukiwał, stosując niedozwolone substancje!

Garcia złapany na dopingu

ESPN podało, iż „King Ry” nie przeszedł testu antydopingowego. W organizmie sportowca wykryto ostarynę, która m.in. wspomaga budowę mięśni, redukcję wagi czy wpływa na zwiększenie siły oraz wytrzymałości. Badania wykazały także pozytywny ślad na obecność 19-norandrosterone, natomiast ten rezultat nie jest w pełni potwierdzony.

Ryan Garcia ma teraz 10 dni, by wnieść prośbę o sprawdzenie próbki B. Choć raczej mało prawdopodobne, żeby wynik próbki A różnił się od próbki B.

ZOBACZ TAKŻE: W drodze po marzenia. Kowalczyk kontra Ueda na RIZIN 47 w Japonii!

Jeżeli wynik badań zostanie utrzymany, walka Ryana Garcii z Devinem Haney może zostać uznana za nieodbytą, a samemu 25-latkowi grozić będzie zawieszenie.

Garcia utrzymuję jednak, że jest niewinny… i doszukuje się spisku, porównując swój los do Donalda Trumpa.

Wszędzie spisek!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis