MMA PLUFCVolkanovski vs. Holloway 3 oraz Sterling vs. Yan 2 na gali UFC 272

Volkanovski vs. Holloway 3 oraz Sterling vs. Yan 2 na gali UFC 272

Dwie hitowe walki mistrzowskie znalazły się w rozpisce gali UFC 272, która 5 marca odbędzie się w Las Vegas.

UFC 272
Foto: ESPN MMA

Po raz trzeci w oktagonie spotkają się Alexander Volkanovski (23-1) i Max Holloway (23-6). Na tej samej gali dojdzie też do rewanżu miedzy Aljamainem Sterlingiem (20-3) i Petrem Yanem (16-2).

Dana White w rozmowie z Brettem Okamoto z portalu ESPN potwierdził oba zestawienia. Kontrakty nie zostały co prawda jeszcze podpisane, ale ich finalizacja jest spodziewana w najbliższym czasie.

Volkanovski vs. Holloway 3

Volkanovski i Holloway mają już za sobą dwie walki. Pod koniec 2019 roku Volkanovski odebrał “Błogosławionemu” pas podczas gali UFC 245. Jakkolwiek zwycięstwo Australijczyka w pierwszej walce nie ulega wątpliwościom tak jego rewanżowa wiktoria już tak. Do drugiego starcia doszło bowiem w lipcu 2020 roku na gali UFC 251. Ponownie wygrał Volkanovski, lecz tym razem niejednogłośną decyzją. Zdaniem większości ekspertów i fanów w tamtym pojedynku minimalnie lepszy był jednak Holloway.

Od czasu ich drugiej walki australijski mistrz bronił swojego pasa raz. We wrześniu ubiegłego roku pokonał zdecydowanie na punkty Briana Ortegę. Holloway z kolei w 2021 roku pojawił się w oktagonie dwukrotnie pokonując decyzjami Calvina Kattara oraz Yaira Rodrigueza.

Sterling vs. Yan 2

Pierwsza walka między Petrem Yanem i Aljamainem Sterlingiem zakończyła się dość nietypowo. Po początkowej fazie przewagi Sterlinga Rosjanin przejął stery w pojedynku i dość pewnie prowadził na punkty. Wydawało się, że zmierza po zwycięstwo, kiedy to… w czwartej rundzie nielegalnie trafił kolanem na głowę przeciwnika znajdującego się w parterze. Sterling nie był w stanie kontynuować pojedynku co było równoznaczne z dyskwalifikacją Yana. Tym właśnie sposobem “Funk Master” został mistrzem wagi koguciej.

Dziwne rozstrzygnięcie pojedynku oczywiście sprawiło, że szybko zaplanowano rewanż. Ostatecznie w 2021 roku do niego jednak nie doszło, gdyż Sterling nie był zdolny do walki na skutek kontuzji. Postanowiono utworzyć pas tymczasowy, który w październiku zdobył właśnie Yan. Po świetnej walce “No Mercy’ pokonał Cory’ego Sandhagena. Marcowa walka będzie więc pojedynkiem unifikacyjnym w kategorii koguciej.

Zobacz także:

Mateusz Gamrot znów doceniony przez UFC! Znalazł się na liście z mistrzami [WIDEO]

Mamy następne podsumowanie 2021 roku w największej organizacji na świecie. Tym razem zawodnicy, którzy odnotowali trzy ważne zwycięstwa pod banderą UFC. Na liście wśród mocnego grona pojawił się nasz reprezentant Mateusz Gamrot (20-1).

Pasha przed walką z Owcą: Napadały mnie różne organizacje od dwóch lat! [WIDEO]

Równo miesiąc dzieli nas od debiutu Jarosława “Pashy” Jarząbkowskiego w sportach walki. Legenda Counter-Strike’a w swoim pierwszym pojedynku zmierzy się z Michałem “Owcą” Owczarzakiem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis