MMA PLUFCUFC on ESPN 23: Krzysztof Jotko zdecydowanie wypunktowany przez Seana Stricklanda. Koniec serii zwycięstw

UFC on ESPN 23: Krzysztof Jotko zdecydowanie wypunktowany przez Seana Stricklanda. Koniec serii zwycięstw

Krzysztof Jotko (22-5) przegrał z Seanem Stricklandem (23-3) jednogłośną decyzją w pojedynku na gali UFC on ESPN 23 w Las Vegas.

UFC on ESPN 23 Krzysztof Jotko

Strickland szedł do przodu i pracował ciosami prostymi. Jotko zaś był bardzo ruchliwy i walcząc “ze wstecznego” i często odpowiadał. Amerykanin bardzo mocno trafił i zamroczył Polaka. Jotko doszedł nieco do siebie i trafił dobrze łokciem. Strickland czekał na okazję i wciąż pracował ciosami prostymi.

Inicjatywa wciąż należała do Stricklanda. W aspekcie bokserskim reprezentujący American Top Team Polak zdecydowanie ustępował rywalowi. Strickland walczył zaś bardzo konsekwentnie. Z czasem do ciosów rękami zaczął też dokładać kopnięcia.

Jotko do trzeciej rundy wychodził znacznie bardziej zmęczony niż rywal. Polski zawodnik wciąż pozostawał w grze i starał się atakować, choćby w kontrze na kopnięcia. Nadal jednak przestrzeń w oktagonie kontrolował Strickland. Jotko próbował dosięgać rywala obszernymi ciosami. Amerykanin był jednak znacznie celniejszy w swoich akcjach. Pod koniec walki pewny siebie Strickland decydował się nawet na bardziej ryzykowne akcje jak latające kolana.

Sędziowie byli jednogłośni. 30-27, 30-27, 29-28 – wszyscy punktowali na korzyść Stricklanda. Po serii trzech zwycięstw Jotko musiał więc uznać wyższość przeciwnika

Zobacz także:

Łukasz Brzeski i Łukasz Sudolski powalczą o kontrakt w UFC!

Dwaj zawodnicy Babilon MMA staną przed szansą na dołączenie do największej organizacji MMA na świecie. O kontrakt z UFC podczas gal Dana White’s Contender Series powalczą Łukasz Brzeski oraz Łukasz Sudolski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis