Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLBabilon MMAŁukasz Brzeski i Łukasz Sudolski powalczą o kontrakt w UFC! Obaj wystąpią w Dana White’s Contender Series

Łukasz Brzeski i Łukasz Sudolski powalczą o kontrakt w UFC! Obaj wystąpią w Dana White’s Contender Series

Wielka szansa dla polskich zawodników. Już wkrótce dwóch kolejnych naszych rodaków stanie przed szansą na wywalczenie kontraktu z organizacją UFC! Ci zawodnicy to Łukasz Brzeski (8-1-1) i Łukasz Sudolski (8-0).

Łukasz Brzeski i Łukasz Sudolski UFC
Foto: Babilon MMA

Informację na ten temat w dzisiejszym programie “Koloseum” potwierdził menadżer Artur Gwóźdź.

Przeciek na temat Łukasza Brzeskiego pojawił się już kilka dni temu. Według nieoficjalnych informacji jego przeciwnikiem ma być Lorenzo Hood (12-4). Szef Artnox Fight Sport nie mógł potwierdzić tej informacji, lecz wiadomo, że polski ciężki wystąpi na gali 31 sierpnia. Z kolei Sudolski ma pojawić się w oktagonie nieco później.

Łukasz Brzeski ma obecnie serię sześciu walk bez porażki. Po raz ostatni walczył w maju zeszłego roku wygrywając przed czasem w maju zeszłego roku. Miał też walczyć w październiku, ale z powodu kontuzji musiał wycofać się z pojedynku z Tonim Valtonenem.

Łukasz Sudolski jak dotąd pozostaje niepokonany w zawodowej karierze. Zawodnik występujący w kategorii półciężkiej w ostatniej walce zaliczył szybkie skończenie pokonując Mladena Kujundžicia w zaledwie 13 sekund. Na marcowej gali Babilon MMA 20 “Pcheła” miał walczyć o pas mistrzowski. Z powodu niedyspozycji jego rywala Duńczyka Joachima Christensena pojedynek nie doszedł jednak do sktuku.

Dana White’s Contender Series to format, który istnieje od 2017 roku. Zawodnicy stają przed szansą na zdobycie kontraktu z największą organizacją MMA na świecie. Do tej pory szeregi UFC w ten sposób zasilili m.in. Sean O’Malley, Geoff Neal, Greg Hardy, Antonina Shevchenko Edmen Shahbazyan, Jimmy Crute czy Miguel Baeza. Istnieje też brazylijska edycja programu, z której to kontrakty zdobyli choćby Johnny Walker czy Marina Rodriguez.

Zobacz także:

Armia Fight Night: Zwycięzca ”Love Island” zadebiutuje w MMA!

Dominik Grot to nowy nabytek organizacji Armia Fight Night. Jeszcze w tym roku zwycięzca programu ”Love Island – Wyspa Miłości” zadebiutuje w mieszanych sztukach walki.

Badr Hari vs. Arkadiusz Wrzosek walką wieczoru GLORY 78! Będziecie oglądać?

Dziś, czyli 29 kwietnia 2021 roku – GLORY, największa organizacja stójkowych sportów walki na świecie, ogłasza cykl trzech wydarzeń, które rozpocznie gala GLORY 78 w Rotterdam Ahoy. Gala odbędzie się 17 lipca i jej główną walką będzie starcie pomiędzy Arkadiuszem Wrzoskiem, a Badrem Harim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis