MMA PLUFCUFC on ESPN 21: Derek Brunson zdominował Kevina Hollanda w parterze i pewnie wygrał na punkty

UFC on ESPN 21: Derek Brunson zdominował Kevina Hollanda w parterze i pewnie wygrał na punkty

Foto: UFC on Twitter

Derek Brunson (22-7) zdecydowanie pokonał Kevina Hollanda (21-6) na punkty w walce wieczoru gali UFC on ESPN 21 w Las Vegas.

Brunson rozpoczął walkę od kopnięcia na tułów. Potem Holland popełnił błąd i wylądował na macie. Brunson wykorzystał to i rozpoczął pracę w parterze. Kontrolował rywala i zdawał ciosy to na korpus to na głowę. “Trailblazer” wrócił do stójki dopiero w ostatnich sekundach rundy.

Holland w drugiej rundzie wyprowadził kilka kopnięć. Kilkoma ciosami naruszył też rywala. Ten jednak dążył do klinczu. Po kolejnym z nich Brunson uzyskał też obalenie. Tym razem udało mu się zająć pozycję boczną, z której to podduszał przeciwnika. “Trailblazer” po dłuższym czasie zdołał jednak się podnieść. Niestety dla niego Brunson szybko ponownie go przewrócił.

Na początku kolejnej rundy Holland próbował czymś trafić. Brunson najpierw uczepił się jego na nogi a potem zachodząc za plecy obalił. Siódmy zawodnik rankingu wagi średniej UFC miał dominującą pozycję, ale rywal z dołu był niezwykle aktywny. Brunson z góry bił jednak też ciosy, trafiał łokciami. Sędzia nie miał wieć powodu by podnosić zawodników.

Ciosy Hollanda na początku czwartej rundy dochodziły do celu. Przeciwnik nie zraził się jednak i konsekwentnie realizował swój plan. Sprowadził raz, potem kolejny. Długo Brunson kontrolował oponenta w parterze. W końcówce Holland co prawda się podniósł, ale wciąż był trzymany pod siatką.

Doszło do ostatniej piątej rundy. Holland ładnie trafił front kickiem. Brunson odpowiedział ciosem po zmyłce. Po nieco ponad minucie walka przeniosła się do klinczu. Tym razem Holland zdołał go przekuć w sukces tj. po haczeniu sprowadzić przeciwnika. “Trailblazer” w końcu w parterze miał pozycję z góry. Brunson zdawał sobie jednak pewnie sprawę z przewagi na kartach punktowych i starał się neutralizować ataki przeciwnika. Kilka dobrych ciosów Hollanda doszło jednak. Co z tego jednak skoro później zawodnik ten odpuścił a przeciwnik… obalił raz jeszcze. Stójkę oglądaliśmy jeszcze tylko w ostatnich sekundach.

Sędziowie nie mogli mieć oczywiście wątpliwości co wyboru zwycięzcy. 49-45, 49-46, 49-46 – wszyscy punktowali pojedynek na korzyść Derek Brunson

Zobacz także:

Jest nowy rywal “Pudziana” na KSW 59. To olbrzym! Mistrz judo i sambo!

Federacja KSW w ostatniej chwili znalazła nowego rywala dla Mariusza Pudzianowskiego (13-7) w walce wieczoru gali KSW 59.

Punchdown 3: wyniki na żywo. Czy Bonus BGC zaprezentuje słynnego luja ogłuszacza?

Zapraszamy do wspólnego oglądania gali Punchdown 3. To już trzecia kolejna edycja pojedynków na tzw. “liście”, czyli uderzenia z otwartej dłoni. Zobaczymy niezwykle ciekawy turniej oraz superfighty.