MMA PLUFCUFC 282: Dricus Du Plessis poddał Darrena Tilla. Były mistrz KSW lepszy od byłego pretendenta do pasa UFC! [WIDEO]

UFC 282: Dricus Du Plessis poddał Darrena Tilla. Były mistrz KSW lepszy od byłego pretendenta do pasa UFC! [WIDEO]

Dricus Du Plessis (18-2) pokonał przed czasem Darrena Tilla (18-5-1) podczas gali UFC 282 w Las Vegas. Pojedynek zakończył się poddaniem w trzeciej rundzie.

Dricus

Du Plessis po upływie mniej więcej pół minuty zaskoczył rywala i obalił. Były mistrz KSW potężnie atakował lewą ręką przy siatce. Till przyjął naprawdę dużo mocnych ciosów. Potem podniósł się, ale został ponownie sprowadzony do parteru. “Stillknocks” zaszedł za jego plecy. Po kolejnych ciosów spróbował też duszenia. Południowoafrykańczyk rozciągnął rywala, ale stracił dogodną pozycję. Na ostatnie kilkadziesiąt sekund Anglik wrócił do stójki. Zaskoczył rywala dobrą akcją przewracając oponenta, ale po chwili ponownie oddał obalenie.

Till mocno ruszył na zmęczonego przeciwnika na początku rundy drugiej. “Goryl” z Liverpoolu pracował ciosami prostymi. Niespodziewanie jednak Du Plessis zdołał zaliczyć obalenie. Szybko jednak zawodnicy wrócili na nogi. Till mocno trafił lewym łokciem. Anglik atakował pojedynczymi ciosami. Po raz kolejny dał jednak zaskoczyć i obalić na kilkadziesiąt sekund przed końcem rundy. Du Plessis zakończył rundę próbą klucza na stopę.

Pojedynek doszedł do trzeciej rundy. Zawodnicy wymieniali ciosy na środku oktagonu. Till starał się punktować prostymi. Raz jeszcze dał się jednak obalić przeciwnikowi. Anglik bardzo szybko oddał plecy i odklepał duszenie rywala.

Były mistrz wagi półśredniej KSW odniósł tym samym czwarte zwycięstwo w organizacji UFC. Po najnowszej aktualizacji rankingu wagi średniej zawodnik z RPA powinien awansować do pierwszej “10” rankingu wagi średniej. Właśnie 10. miejsce zajmował bowiem do tej pory pokonany właśnie przez niego Darren Till.

Zobacz także:

Nate Diaz negocjował z czeską organizacją! Była propozycja walki z byłym zawodnikiem KSW!

To jest spore zaskoczenie, ale zarazem pokazuje jak mocnym graczem staje się organizacja naszych sąsiadów. Oktagon MMA poinformowało, że negocjowano z gwiazdą UFC – Nate’em Diazem (21-13). Wszystko przez problemy jakie pojawiły się przed 38 edycją, która odbędzie się trzydziestego grudnia w Pradze.

Juras w narożniku Błachowicza? Główny trener zabrał głos dlaczego nie pojawi się w Las Vegas!

To już pewne. Anzor Azhiev aktualny główny trener Jana Błachowicza (29-9) nie będzie w stanie pojawić się w sobotę w narożniku byłego mistrza wagi półciężkiej. Wszystko przez problemy w wizą.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis