MMA PLUFCUFC 259: Petr Yan pewnie wygrywał walkę, ale został zdyskwalifikowany. Sterling mistrzem! [WIDEO]

UFC 259: Petr Yan pewnie wygrywał walkę, ale został zdyskwalifikowany. Sterling mistrzem! [WIDEO]

Petr Yan (15-2) prowadził walkę z Aljamainem Sterlingiem (20-3) na gali UFC 259. W czwartej rundzie Rosjanin dopuścił się jednak intencjonalnego faulu, za który został zdyskwalifikowany. “Funk Master” nowym mistrzem wagi koguciej.

Sterling od początku pokazywał dobrą dynamikę. Sporo kopał na korpus. Trafił też kolanem w głowę. Amerykanin pochodzenia jamajskiego wywierał presję na przeciwniku. Yan podebrał nogę i haczeniem przewrócił pretendenta. Nie chciał jednak walki w parterze. Sterling ponownie popisał się latającym kolanem. Potem “Funk Master’ obalił też rywala. Zawodnicy wrócili do klinczu pod siatką. Na środku klatki Yan trafił mocno prawą ręką i przeciwnik na moment zapoznał się z matą. Później Sterling ekwilibrystycznie przeniósł walkę do parteru. Dość szybki powrót do stójki. Yan rzucił jeszcze przeciwnikiem. Ogólnie w pierwszej rundzie działo się naprawdę sporo.

Również w drugiej rundzie Sterling próbował latającego kolana. Przypłacił to jednak znalezieniem się w parterze. Yan kilka razy okopał leżącego rywala. “Funk Master” próbował jeszcze nurkować w nogi. “Uczepił się” przeciwnika pod siatką. Potem ponownie docisnął do ogrodzenia oktagonu. Podczas krótkiego fragmentu walki w stójce Sterling popisywał się efektownymi akcjami, jak choćby obrotowym łokciem. W samej końcówce Yan zaszedł jeszcze za plecy pretendenta.

Dobre ciosy proste w wykonaniu Sterlinga na początku trzeciej rundy. Później do ofensywy przeszedł Yan. Dobre ciosy a potem łatwe wycięcie. Sterling był już mocno zmęczony. Próbował dociskać do siatki, ale nie utrzymał tam mistrza zbyt długo. Yan ponownie bez większych problemów przewrócił go za pomocą wycięcia. “No Mercy ” zyskiwał przewagę – zadawał ciosy i łatwo też obalał.

Walka weszła w fazę tzw. rund mistrzowskich. Yan dobrze trafił kolanem wstającego właśnie przeciwnika. Sterling próbował, ale rywal dobrze bronił się używając gardy. Rosjanin kontrolował sytuację a jego ciosy były znacznie mocniejsze. “Funk Master” próbował, ale bez powodzenia. Wydawało się, że Yan pewnie wygra tę walkę. Wtedy jednak mistrz popełnił straszny błąd. Gdy rywal znajdował się w parterze trafił go bardzo mocno kolanem. Do klatki wkroczył lekarz. Po dłuższej chwili uznano, że Sterling nie jest w stanie kontynuować walki.

Zobacz także:

Jan Błachowicz komentuje błąd sędziego na FEN 33! Wrocławska organizacja zawiesza współpracę z arbitrem [WIDEO]

Jan Błachowicz komentuje głośny błąd sędziego Daniela Zaręby w walce Marcina Filipczaka z Rafałem Kijańczukiem na minionej gali FEN 33. Starcie to zakończyło się w pierwszej rundzie, ale przerwanie sędziego klatkowego pozostawiło wiele do życzenia i zwyczajnie było jego błędem.

UFC 260: Francis Ngannou brutalnie znokautował Stipe Miocicia. Udany rewanż i pas wagi ciężkiej dla “Predatora”! [WIDEO]

Francis Ngannou (16-3) znokautował Stipe Miocicia (20-4) w drugiej rundzie w walce wieczoru gali UFC 260 w Las Vegas. Stawką pojedynku był pas wagi ciężkiej.