MMA PLUFCUFC 255: Cody Garbrandt zawalczy o pas wagi muszej. Tytułu bronić będzie też Valentina Shevchenko

UFC 255: Cody Garbrandt zawalczy o pas wagi muszej. Tytułu bronić będzie też Valentina Shevchenko

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Dwie walki o pasy mistrzowskie w kategoriach muszych odbędą się podczas gali UFC 255, którą zaplanowano na 21 listopada.

Deveison Figueiredo (19-1) w pierwszej obronie tytułu w dywizji do 125 funtów zmierzy się z byłym mistrzem kategorii koguciej Codym Garbrandtem (12-3). Z kolei Valentina Shevchenko (19-3) będzie bronić swojego pasa po raz czwarty. Rywalem Kirgijki będzie Jennifer Maia (18-6-1).

Informację dla portalu ESPN potwierdził sam prezydent UFC, Dana White.

Figueiredo może obecnie pochwalić się serią czterech zwycięstw. Ostatnio dwukrotnie pokonał przed czasem Josepha Benavideza. Brazylijczyk mógł być mistrzem wagi muszej już od końcówki lutego, lecz przekroczył wtedy limit wagowy. W zeszłym miesiącu udowodnił jednak wyższość nad rywalem i zaliczył fenomenalny występ.

Garbrandt po serii pięciu zwycięstw pod koniec 2016 roku stanął przed szansą zdobycia pasa wagi koguciej i sensacyjnie pokonał ówczesnego czempiona Dominicka Cruza. “No Love” stracił jednak tytuł na rzecz TJ-a Dillashawa. W rewanżowym starciu z byłym kolegą klubowym również przegrał przed czasem. Na domiar złego Garbrandt został później znokautowany także przez Pedro Munhoza. Amerykanin efektownie powrócił na czerwcowej gali UFC 250, kiedy to równo z syreną kończącą drugą rundę znokautował Raphaela Assuncao.

Shevchenko w UFC przegrywała jedynie z absolutną dominatorką kobiecego MMA Amandą Nunes. “Bullet’ zdecydowała się na zejście do kategorii muszej, gdzie odniosła już pięć zwycięstw. Pas mistrzowski zdobyła w starciu z Joanną Jędrzejczyk. W kolejnych obronach pokonywała zaś Jessicę Eye, Liz Carmouche i Katlyn Chookagian.

Maia przed dołączeniem do UFC była posiadaczką pasa wagi muszej kategorii Invicta FC. W organizacji tej stoczyła w 2017 roku wyrównaną walkę z Agnieszką Niedźwiedź. W UFC Brazylijka wygrała 3 z 4 walk. Na początku sierpnia Maia poddała balachą w pierwszej rundzie Joanne Calderwood. Według doniesień Szkotka była szykowana na kolejną pretendentkę w kategorii muszej. Brazylijka dzięki zwycięstwu zajęła wiec jej miejsce.

Zobacz także:

Dlaczego Marian Ziółkowski nie chciał walczyć z Gamrotem? Jest odpowiedź zawodnika!

Dlaczego Marian Ziółkowski nie chciał walczyć z mistrzem wagi lekkiej KSW Mateuszem Gamrotem? Był pomysł na taką walkę podczas gali KSW 53, ale Ziółkowski odmówił tej rywalizacji. Dlaczego?

Ewa Brodnicka stoczy ważną walkę! Ma szansę?

Polka stanie przed dużym wyzwaniem. Możecie być zadowoleni.