MMA PLBoksEwa Brodnicka zawalczy o kolejne pasy. Czeka ją walka unifikacyjna!

Ewa Brodnicka zawalczy o kolejne pasy. Czeka ją walka unifikacyjna!

Foto: Ewa Brodnicka Official Fanpage
Foto: Ewa Brodnicka Official Fanpage

Mistrzyni świata WBO w kategorii super piókowej Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) stanie przed szansą zdobycia kolejnych pasów mistrzowskich.

Jeden z najważniejszych promotorów bokserskich na świecie Eddie Hearn ogłosił podpisanie kontraktu z polską zawodniczką. Dyrektor Matchroom Boxing poinformował, że Brodnicka zmierzy się ze zwyciężczynią jutrzejszego pojedynku między Terri Harper (10-0, 5 KO) i Natashą Jonas (9-1, 7 KO).

23-letnia Harper jest posiadaczką pasów mistrzowskich federacji WBC i IBO w kategorii super piórkowej. Brytyjka będzie bronić tytułów w starciu z 13 lat starszą rodaczką. Do pojedynku dojdzie w ogrodzie Hearna, w słynnej posiadłości w Brentwood pod Londynem.

Ewa Brodnicka walczy zawodowo od 2013 roku i jak dotąd nie doznała jeszcze porażki. W 2015 roku mierzyła się choćby z Ewą Piątkowską, z którą wygrała niejednogłośną decyzją. Kilkukrotnie broniła już zdobytego pasa federacji WBO. Po raz ostatni w marcu tego roku, kiedy to na gali w Dzierżoniowie na pełnym dystansie pokonała Djemillę Gontaruk.

Teraz Polkę czeka jednak prawdopodobnie największe wyzwanie w zawodowej karierze.

Zobacz także:

Łukasz Jurkowski zapowiada walkę w KSW: “Ostatni Raz. Dla siebie. Dla kibiców. Dla tej adrenaliny”

Łukasz Jurkowski zapowiada walkę w KSW, która będzie ostatnią w jego zawodowej karierze. “Juras” najprawdopodobniej zmierzy się ze złotym medalistą olimpijskim Szymonem Kołeckim.