MMA PLKSWTypowanie redakcyjne #239: KSW 61: Pudzian vs. Juras

Typowanie redakcyjne #239: KSW 61: Pudzian vs. Juras

Foto: KSW

Zapraszamy na dwieście trzydziestą dziewiąt edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 61, która odbędzie się tym razem już z udziałem publiczności – w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.  

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Mariusz Pudzianowski vs. Łukasz Jurkowski

Mateusz Paczkowski: Walka, na której pomysł nie wpadłby prawie żaden kibic MMA w Polsce. To starcie, które na papierze jest tak absurdalne, że wytypowanie zwycięzcy jest niezwykle trudne. Zawiłe losy Pudziana i Jurasa w sportach walki w 2021 roku doprowadziły ich do walki w klatce, ale przyznać trzeba, że to starcie, na które nikt z nas nie zasługiwał, bo nikt z nas go nie oczekiwał.

Przechodząc jednak do rzeczy. Łukasz Jurkowski obiecuje kibicom mocną szarżę na początku starcia, ale na przeszkodzie tej szarży stanie Pudzian, który doskonale będzie wiedział, że żeby wygrać z Jurasem, to musi dać mu się trochę zmęczyć. A żeby dzisiejszy Juras się trochę zmęczył, to nie potrzeba wiele.

Moim zdaniem, choć Jurkowski chce ambitnie podejść do tej konfrontacji i po wygranej z Pudzianem zamierza wyzwać raz jeszcze Szymona Kołeckiego, to obejdzie się smakiem. Typuję, że Pudzianowski spokojnie przetrwa pierwszą agresję Jurkowskiego i go obali i zamęczy w pierwszej rundzie. Do drugiej odsłony Jurkowski wyjdzie już wyraźnie bez siły i będzie łatwym celem dla Pudzianowskiego, który znowu go obali i ubije w parterze. TYP: Mariusz Pudzianowski przez TKO w 2, rundzie

Mariusz Pudzianowski: Mateusz P, Hubert, Bartosz, Maciej Sz,

Łukasz Jurkowski: Adam, Arkadiusz, Maciej Ś


Salahdine Parnasse vs. Filip Pejić 

Bartosz Cieśla: W co-main evencie gali KSW 61 były mistrz kategorii piórkowej Salahdine Parnasse zmierzy się z Filipem Pejiciem. Starcie to ma spore szansę, aby zgarnąć bonus za najlepszy pojedynek tego wieczoru.

Parnasse w swoim ostatnim pojedynku stracił swój nieskazitelny rekord. Daniel Torres sensacyjnie znokautował go w pierwszej rundzie walki wieczoru KSW 58 i odebrał mu pas mistrzowski. Z pewnością więc Francuz podejdzie do najbliższej walki bardzo poważnie, aby pokazać się z jak najlepszej strony i ponownie zawalczyć o tytuł, a najlpeij dostać szansę rewanżu na Torresie.

Na korzyść Pejicia z pewnością przemawia siła ciosu. Chorwat ma naprawdę mocne uderzenie zwłaszcza jak na kategorię piórkową. Niedawno przekonał się o tym Sebastian Rajewski, który przegrał z Pejiciem w zaledwie 11 sekund. To drugi najszybszy nokaut w historii KSW. Z pewnością po dwóch porażkach „Nitro” podbudował się tym zwycięstwem i przystąpi do starcia z Parnasse z dużą wiarą.

Mimo porażki wciąż uznaję Parnasse za zawodnika niezwykle utalentowanego. Młody Francuz dysponuje bogatym arsenałem ciosów i kopnięć, które mogą mu zapewnić zwycięstwa. Na dodatek 23-latek jest bardzo kreatywny w parterze i tam również radzi sobie świetnie. Nic dziwnego więc, że bukmacherzy upatrują w nim wygranego.

Ciężko powiedzieć jak na pierwszą porażkę w karierze zareaguje Parnasse. Niespodzianka jest możliwa, zwłaszcza, że mamy do czynienia z kimś tak mocno bijącym jak Pejić. Szczególnie groźny Chorwat powinien być na początku walki. Mimo wszystko uważam, że Francuz wróci na zwycięską ścieżkę i wypunktuje „Nitro” na pełnym dystansie. TYP: Salahdine Parnasse przez decyzję

Salahdine Parnasse: Maciej Sz, Hubert, Adam, Bartosz, Maciej Ś, Arkadiusz, Mateusz P

Filip Pejić


Michał Kita vs. Darko Stošić

Maciej Święch: Michał Kita miał początkowo pojedynkować się z Jayem Silvą, który od dłuższego czasu usilnie zabiegał o walkę na KSW. Bez wątpienia miało być to zestawienie na odbudowanie dla Masakry po ostatniej porażce z Philem De Friesem. Ostatecznie, Amerykanin doznał kontuzji, która wyeliminowała go z sobotniej walki, a jako zastępstwo wskoczył Darko Stosic

Takie zestawienie zostało entuzjastycznie przyjęte przez kibiców KSW. Nie ma wątpliwości, że walka ze Stosicem będzie znacznie trudniejszym wyzwaniem dla polskiego zawodnika. Sądzę, że przy aktualnym rozkładzie sił w dywizji ciężkiej będzie to eliminator do walki o pas.

Stosic jest materiałem na nową gwiazdę KSW. Efektowna wygrana nad Michałem Włodarkiem w oczach wielu kibiców od razu powinna predestynować go do walki z De Friesem. Trzeba jednak pamiętać, że Komar nie jest już tym samym zawodnikiem, jakim był przed przerwą, a jego plan polegał przede wszystkim na upolowaniu Stosica jednym ciosem. Co więcej, poprzednie trzy pojedynki Serba w UFC zakończyły się jego porażkami.

Niewątpliwą siłą Serba będą obalenia. Mieliśmy okazję je oglądać podczas walki z Michałem Włodarkiem. Prawdopodobne jest, że planem Darko będą właśnie sprowadzenia i próba rozbijania Kity w parterze.
Stójka powinna z kolei należeć do Michała Kity, który poza lepszym zasięgiem, prezentuje w tej płaszczyźnie wyższy poziom od swojego rywala.

Podsumowując, 29 – letni Stosic jest w moich oczach faworytem tego pojedynku. Będzie to starcie młodości, z nieustępliwością i wojowniczym charakterem Michała Kity, w którym moim zdaniem przeważy to pierwsze. TYP: Darko Stosić przez decyzję.

Michał Kita

Darko Stošić: Arkadiusz, Bartosz, Adam, Mateusz P, Maciej Ś, Hubert, Maciej Sz


Tomasz Romanowski vs. Patrik Kincl 

Tomasz Romanowski: Mateusz P

Patrik Kincl: Bartosz, Adam, Maciej Ś, Arkadiusz, Maciej Sz, Hubert


Roman Szymański vs. Donovan Desmae

Roman Szymański Adam, Maciej Sz, Hubert, Bartosz, Maciej Ś, Mateusz P

Donovan Desmae: Arkadiusz


Karolina Owczarz vs. Monika Kučinič 

Karolina Owczarz: Arkadiusz, Adam, Maciej Ś, Bartosz, Maciej Sz

Monika Kučinič: Hubert, Mateusz P 


Przemysław Mysiala vs. Ivan Erslan

Przemysław Mysiala: 

Ivan Erslan: Maciej Sz, Bartosz, Mateusz P, Adam, Maciej Ś, Arkadiusz, Hubert


Damian Stasiak vs. Andreii Liezhniev

Damian Stasiak: Hubert, Adam, Maciej Ś, Bartosz, Mateusz P, Maciej Sz, Arkadousz

Andreii Liezhniev: 


Jakub Kamieniarz vs. Adam Niedźwiedź

Jakub Kamieniarz: Arkadiusz, Maciej Ś, Hubert, Adam, Mateusz P

Adam Niedźwiedź: Maciej Sz, Bartosz


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Floyd Mayweather i Logan Paul twarz w twarz tuż przed walką. Zmierzą się już w ten weekend! [WIDEO]

Już w najbliższy weekend dojdzie do pojedynku między legendą zawodowego boksu Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) a popularnym youtuberem Loganem Paulem (0-1). Najpierw jednak uczestnicy tego wydarzenia ponownie potkali się twarzą w twarz.

To koniec Parke w KSW? Lewandowski: Po tych wszystkich sytuacjach nie widzę…

Wydaje się, że to koniec przygody Normana Parke (28-7-1) w największej organizacji w naszym kraju. Głos w tej sprawie zajął Martin Lewandowski. Jeden z właścicieli KSW uważa, że ”Stormin” nie docenił pomocy, którą zapewniła mu organizacja.