MMA PLBoksFloyd Mayweather i Logan Paul twarzą w twarz tuż przed walką. Zmierzą się już w ten weekend! [WIDEO]

Floyd Mayweather i Logan Paul twarzą w twarz tuż przed walką. Zmierzą się już w ten weekend! [WIDEO]

Foto: The Fight Hub

Już w najbliższy weekend dojdzie do pojedynku między legendą zawodowego boksu Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) a popularnym youtuberem Loganem Paulem (0-1). Najpierw jednak uczestnicy tego wydarzenia ponownie potkali się twarzą w twarz.

Wspomniany staredown wyglądał właśnie tak:

Ze świata YouTube do boksu

26-letni Logan Paul zyskał ogromną popularność najpierw w serwisie Vine a obecnie również na YouTube. Jego główny kanał ma aż 23 milionów subskrybentów i ponad 5 miliardów wyświetleń. W listopadzie 2019 roku zadebiutował w zawodowym boksie. Amerykanin przegrał niejednogłośną decyzją z innym popularnym YouTuberem, Brytyjczykiem używającym pseudonimu KSI.

Jego o 2 lata młodszy brat Jake ma podobnie imponujące liczby na YouTube – 20 mln subskrypcji i ponad 7 miliardów wyświetleń. Jak do tej pory stoczył trzy zwycięskie walki w boksie, pokonując m.in. byłego koszykarza NBA Nate’a Robinsona. Niedawno szybko znokautował byłego mistrza Bellatora i ONE oraz zawodnika UFC Bena Askrena. Już w sierpniu zaś Jake zmierzy się z kolejnym zawodnikiem wywowdzącym się z MMA – Tyronem Woodleyem.

Zasady pojedynku

Walka między Mayweatherem a Paulem nie będzie punktowana przez sędziów. Można odnieść zwycięstwo przez nokaut, ale pojedynek nie będzie zaliczany do profesjonalnego rekordu. Zawodnicy używać będą nieco większych rękawic – 12-uncjowych. Starcie może przerwać sędzia ringowy. Przed walką Mayweather może ważyć do 160 funtów (ok. 72,5 kg) zaś Paul do 190 funtów (ok. 86 kg). Pojedynek zakontraktowano na 8 rund.

Transmisja w TVP Sport

W Polsce gala z Miami transmitowana będzie na antenie TVP Sport, zarówno w telewizji, Internecie jak i w aplikacji mobilnej. Początek transmisji o godz. 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Walka wieczoru spodziewana jest ok. godz. 4:30-5:00

Zobacz także:

Andrzej Kostyra komentuje przegraną Szpilki: Życzę Arturowi dużo zdrowia!

Pojedynek Artura Szpilki (24-5, 16 KO) z Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO) wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Walkę wieczoru Knockout Boxing Night 15 w Rzeszowie tym razem skomentował ekspert – Andrzej Kostyra. 

Artur Szpilka po przegranej: Pierwszy raz mam tak, że nie mogę chodzić! Co dalej?

Porażka Artura Szpilki z Łukaszem Różańskim w walce wieczoru gali KnockOut Promotions to nie jest jedyne zmartwienie 32-latka. „Szpila” – jak się okazało po USG – ma podejrzenie zerwania więzadła krzyżowego. O kontuzji poinformował na swoich mediach społecznościowych sam zawodnik.