MMA PLK-1Tomasz Sarara zawalczy ze Szpilką? “Takie walki są realne”

Tomasz Sarara zawalczy ze Szpilką? “Takie walki są realne”

Tomasz Sarara szykuje się do walk MMA. W wywiadzie z Andrzejem Kostyrą zawodnik przyznał, że niewykluczone, iż w przyszłości przyjdzie mu się zmierzyć z Arturem Szpilką lub Izu Ugonohem.

Sarara zawalczy ze Szpilką
Foto: YouTube/Tomasz Sarara

Sarara to duże nazwisko polskich sportów walki, na co wpływ ma jego przeszłość w K-1, gdzie zdobył on nawet pas organizacji DSF Kickboxing. Ponadto we wspomnianej formie konfrontacji fighter zaliczył serię 21 zwycięstw z rzędu.

Od dłuższego czasu 35-latek skupia się jednak na treningach mieszanych sztuk walki. Co ciekawe, krakowianin miał jednak spore opory przed tym, by przenieść się do nowej dyscypliny.

To pierwsza rzecz, którą sobie ryłem banię. Wiek był największym hamulcem do podjęcia tej decyzji. Dużo rozmawialiśmy o tym z Mirosławem Oknińskim. Jego wizytówką jest zresztą Szymon Kołecki, dlatego zdecydowałem się, że lepiej późno niż później.

– powiedział Sarara.

Zawodnik opowiedział również o tym, w kogo najpierw celuje, jeśli chodzi o starcia w nowej formule. Na pierwszy ogień mają iść inni sportowcy wkraczający do MMA.

Mam nadzieję, że walki ze Szpilką i Ugonohem są realne. Podchodzę do tego wszystkiego jednak z dużą pokorą. Nie przypadkowo mierzymy w zawodników, którzy podobnie jak ja są w trakcie transformacji na MMA. Nie chcę wchodzić na zbyt głęboką wodę, choć jestem gotowy na duże nazwiska.

W rozmowie pojawił się również temat występu 35-latka w walkach na gołe pięści. Sarara nie wyklucza i takiego rodzaju walki.

Z jedną z organizacji dość blisko współpracuję i mamy coraz lepsze relacje. Daleko jesteśmy od projektu, bym wziął w czymś udział. Ostatecznie niczego nie wykluczam. Choć mnie do tego nie ciągnie, to jednak mogę dać się kupić.

Pełna rozmowa Kostyry z Sararą:

Zobacz także:

Marcin Tybura poznał kolejnego rywala w UFC! Uznane nazwisko

Ciekawe dla polskich fanów zestawienie w kategorii ciężkiej jest szykowane na 10 października tego roku. W oktagonie mają się zmierzyć wtedy bowiem Marcin Tybura (19-6) i Ben Rothwell (38-12).

KSW 54: Mocny rywal Izu Ugonoha w debiucie. Zobaczcie ”Ruskova” w akcji!

Quentin Domingos (5-1, 4 KO) doczeka się swojego debiutu w największej organizacji w naszym kraju. Reprezentant Portugalii już 29 sierpnia zmierzy się z debiutującym Izu Ugonohem. Będzie to tak zwany co-main event nadchodzącej gali KSW 54. Przypomnijmy, że ”Ruskov” pierwotnie miał zadebiutować pod koniec marca w starciu z Mariuszem Pudzianowskim.

KSW 54 i Gromda 2 powalczą o widza! Dwie gale tego samego dnia!

KSW 54 i Gromda 2 powalczą o widza! Najbliższe gale tych dwóch organizacji będą bezpośrednio konkurować ze sobą pod kątem oglądalności! Obie imprezy zaplanowano bowiem na dzień 29 sierpnia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis