MMA PLNajnowszeZapasyTadeusz Michalik brązowym medalistą olimpijskim w zapasach! [WIDEO]

Tadeusz Michalik brązowym medalistą olimpijskim w zapasach! [WIDEO]

Tadeusz Michalik pokonał Alexa Szőke w pojedynku o brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii do 97 kg podczas trwających Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Tadeusz Michalik

Walka potoczyła się dla Polaka wspaniale. Sędziowie zdecydowali o przeniesieniu walki do parteru na korzyść Michalika. Tam nasz zawodnik fenomenalnie rzucał rywalem za pomocą techniki nazywanej wózkiem i szybko doprowadził do stanu 9-0. To zakończyło pojedynek.

Polak w pierwszej rundzie zdominował Tunezyjczyka Haykela Achouriego 10-0. Potem w stosunku 4-3 pokonał Amerykanina Tracy’ego Hancocka. W półfinale trafił jednak na najtrudniejszego możliwego rywala, czyli dwukrotnego mistrza świata i Europy, Musę Evloeva. Reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zwyciężył 7-1. Na szczęście już w pojedynku o brąz to Polak zdominował rywala.

Tadeusz Michalik to prywatnie brat brązowej medalistki z Rio de Janeiro. Monika Michalik zdobyła brązowy medal w kategorii do 63 kg w stylu wolnym.

Kowalkiewicz o decyzji Justyny Haby: To oznacza, że po prostu się do MMA nie nadaje!

Karolina Kowalkiewicz (12-6) już siódmego sierpnia wraca do klatki UFC. Polak przed wylotem do Stanów Zjednoczonych została zapytana o ostatnią decyzję Justyny Haby (3-1), która postanowiła, że zakończy karierę.

Bellator 263: AJ McKee spektakularnie pokonał “Pitbulla”. Pas i milion dolarów dla niego! [WIDEO]

AJ McKee (18-0) poddał Patricio “Pitbulla” Freire (32-5) w pierwszej rundzie walki wieczoru gali Bellator 263 w Los Angeles. Pojedynek ten był finałem Grand Prix kategorii piórkowej, gdzie główną nagrodą był milion dolarów.