MMA PLArchiwumKSWSzymon Kołecki wraca! Ale na razie nie do walk w MMA…

Szymon Kołecki wraca! Ale na razie nie do walk w MMA…

Sam pochwalił się tą wiadomością w mediach społecznościowych, dlatego śmiało można już napisać, że Szymon Kołecki wraca! Na razie jednak nie do walk w MMA, choć taki cel sobie postawił.

Szymon Kołecki wraca

Szymon Kołecki to 42 latek. W przeszłości był medalistą olimpijskim w podnoszeniu ciężarów, ale po przygodzie olimpijskiej zaczął rozglądać się za nowym zajęciem.

Tym okazało się dla niego MMA. Kołecki przez lata walczył w organizacjach PLMMA, Babilon MMA, a na końcu wylądował w największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki – Federacji KSW.

W jej szeregach stoczył cztery walki. Wszystkie wygrał.

Szymon Kołecki wraca! Ale na razie nie do walk w MMA…

Szymon Kołecki może pochwalić się zwycięstwami nad takimi zawodnikami jak: Mariusz Pudzianowski, Damian Janikowski, Martin Zawada i ostatnio – Akop Szostak.

Tego ostatniego pokonał przez bardzo szybko nokaut w pierwszej rundzie na gali KSW 62, która odbyła się w lipcu 2021 roku. Od tamtej pory olimpijczyk w klatce się jednak nie pojawił.

Wszystko przez kontuzje, które trapią go niemiłosiernie, choć teraz zdradził, że jest już krok bliżej do potencjalnego powrotu.

Kołecki zamieścił w swoich mediach społecznościowych wpis, pokazujący go na pierwszym treningu od – jak to sam określił – bardzo dawna:

“Pierwszy trening od równo dwóch lat – idzie ku lepszemu 🥊”

Priorytetem tego zawodnika na ten moment jest powrót do pełni sprawności, natomiast w drugiej kolejności jest to powrót do walk w MMA.

Czy czekacie na jakieś starcie Szymona Kołeckiego w formule mieszanych sztuk walki? Obecny rekord tego zawodnika w MMA wynosi 10-1.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis