MMA PLNajnowszeRundaRUNDA X DWM Fight Night. Kolejna gala w Białogardzie już w czerwcu!

RUNDA X DWM Fight Night. Kolejna gala w Białogardzie już w czerwcu!

Już 19 czerwca w Białogardzie odbędzie się gala RUNDA X DWM Fight Night. Znamy już dwóch uczestników tego wydarzenia

RUNDA X
Foto: DWM Team MMA

Podczas gali zaplanowano aż 11 pojedynków, z czego 8 zawodowych oraz 3 na zasadach semi-pro. Jubileuszowy event rozpocznie się o godz. 19:00 w hali sportowo-widowiskowej Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie przy ul. Grunwaldzka 46.

“Kaszana” ponownie na gali Runda!

W czrerwcu wystąpi m.in. Rafał Lewoń (15-10). Dla urodzonego w Białogardzie zawodnika będzie to już czwarty występ na gali RUNDA. Dwukrotnie popularny “Kaszana” był bohaterem najważniejszego pojedynku – na trzeciej i piątej edycji. Na gali Runda 5 musiał uznać wyższość późniejszego mistrza Babilon MMA – Daniela Skibińskiego.

Lewoń to zawodnik to o ogromnym doświadczeniu. Stoczył 25 zawodowych walk i zaliczył występy dla takich organizacji jak M-1 Global, ACB, FEN czy Babilon MMA. Wśród jego najbardziej znanych rywali są choćby mistrz KSW Roberto Soldić czy zawodnik UFC Abu Azaitar. Po raz ostatni “Kaszana” pojawił się w klatce w lutym, kiedy to na gali FEN 32 po intensywnej walce pokonał przed czasem Piotra Walawskiego.

Kolejny zawodnik z Białogardu w rozpisce

Kolejnym z uczestników gali RUNDA X DWM Fight Night będzie Dawid Romański (3-1). Reprezentant AKS Grappling Białogrard w przeszłości walczył już na siódmej i dziewiatej edycji odnosząc zwycięstwa przed czasem. Romańskiego mogliśmy oglądać niedawno na gali Babilon MMA 20, gdzie w starciu z Dawidem Pasternakiem doznał pierwszej porażki w zawodowej karierze. Teraz z pewnością będzie chciał się odkuć i wrócić na zwycięską ścieżkę.

Jubileusz! To już dziesiąta gala!

19 czerwca odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Rundy. Oprócz “Kaszany” zawodnikiem który często pojawiał się w walkach wieczoru był Marcin Łazarz (13-7). “Bane” niedawnym zwycięstwem nad Wojciechem Januszem wywalczył sobie prawo do walki o pas organizacji Fight Exclusive Night. Co ciekawe był to rewanż za starcie, które odbyło się na gali… Runda 6. Wtedy również lepszy był Łazarz. Zawodnik urodzony w Białogardzie wystąpił też w walce wieczoru poprzedniej gali – Runda 9, która odbyła się w listopadzie 2019 roku. Pokonał wtedy Piotra Kalenika.

Na początkowym etapie swoich karier na galach Runda pojawiali się też tacy zawodnicy jak Roman Szymański czy też świeżo upieczony mistrz wagi koguciej KSW – Sebastian Przybysz. Czy podczas dziesiątej edycji zobaczymy kolejną przyszłą gwiazdę polskiego MMA? Warto to sprawdzić!

Zobacz także:

Jak Sebastian Przybysz świętuje mistrzostwo KSW? Musisz to zobaczyć!

Nowy mistrz wagi koguciej KSW to niezwykle pozytywna postać. “Sebić” jest znany ze swojego poczucia humoru i również tym razem wraz z klubowymi kolegami dał czadu!

Aleksandar Ilić vs. Tomasz Jakubiec na KSW 60

Widowiskowo walczący stójkowicz z Bałkanów, Aleksandar Ilić (12-4, 8 KO, 2 Sub) ponownie pojawi się w klatce KSW 24 kwietnia. Na gali KSW 60 rywalem „Jokera” będzie Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub). Starcie odbędzie się w limicie kategorii średniej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis