MMA PLNajnowszeKhabib NurmagomedovRosyjski oligarcha otrzymał długi wyrok więzienia! W przeszłości sponsorował Khabiba!

Rosyjski oligarcha otrzymał długi wyrok więzienia! W przeszłości sponsorował Khabiba!

Ziyavudin Magomedov, który w przeszłości finansową karierę Khabiba Nurmagomedova (29-0) – w tym tygodniu otrzymał długi wyrok więzienia. 54-latek został skazany na 19 lat w więzieniu o maksymalnym bezpieczeństwie. 

W przeszłości sponsorował Khabiba

Oligarcha był kiedyś jednym z najbogatszych ludzi w Rosji – szacowaną wartością 1,2 miliarda dolarów w momencie jego aresztowania w 2018 roku. Bogactwo miał zdobyć jako założyciel Summa Group (prywatnego holdingu ze znaczącymi inwestycjami w logistykę portową, inżynierię, budownictwo, telekomunikację czy chociażby sektor ropy i gazu).

Ziyavudin jest dużym fanem sportów walki. Zainwestował znaczne kwoty w rosyjską scenę MMA. Posiadał udział w prestiżowej organizacji AMC Fight Nights. Założył również nieistniejący już zespół Eagles MMA, którego Nurmagomedov pełnił kiedyś funkcję prezesa.

Co ciekawe były pogłoski, że 54-latek wykazywał zainteresowanie zakupem części UFC w 2016 roku. Biznesmen wspierał finansowo kilku zawodników. Khabib mógł liczyć na pomoc Ziyavudina, który zapłacił za jego operację pleców w 2017 roku. Ponadto sfinansował większość wydatków Nurmagomedova podczas obozów treningowych.

Ziyavudin Magomedov z długim wyrokiem więzienia!

Ziyavudin Magomedov został skazany na 19 lat więzienia. 54-latek został uznany za winnego pod zarzutem sprzeniewierzenia funduszy państwowych i zorganizowania grupy przestępczej. W ogłoszonym wyroku stwierdzono, że Magomedov wraz z bratem zdefraudowali łącznie 11 miliardów rubli od państwa poprzez transakcje dotyczące ziemi czy nieruchomości.

54-latek został również  ukarany grzywną w wysokości 2,5 mln rubli i pozbawiony odznaczeń państwowych.

Przypomnijmy, że Ziyavudin Magomedov został aresztowany kilka tygodni przed zdobyciem przez Nurmagomedova mistrzowskiego pasa w wadze lekkiej. Tuż po walce Khabib Nurmagomedov zwrócił się do Władimira Putina o “pomoc” dla Magomedova.

Nasz starszy brat, współwłaściciel naszego teamu Ziyavudin Magomedov, jest w trudnej sytuacji. Był bardzo pomocny dla mnie i innych zawodników z Rosji. Teraz ma problemy, ale chcę, żeby wiedział, że my, zawodnicy, modlimy się za niego. Wierzę, że ta sytuacja wkrótce zostanie rozwiązana. Mam nadzieję, że nasz przywódca Władimir Putin mu pomoże.

Zobacz także:

Marcin Wrzosek poczuł moc kopnięcia Pawła Tyburskiego: Nie, nie! Wystarczy! [WIDEO] Widzieliście?

Na kanale 6 PAK pojawiła się rozmowa Marcina Wrzoska z Pawłem Tyburskim, który już dziesiątego grudnia wystąpi w main evencie High League 5. Na koniec materiału ”Polish Zombie” poczuł moc kopnięć ”Tyboriego”. Warto zaznaczyć, że reprezentant Uniq Fight Club znany jest ze swoich bardzo mocnych niskich kopnięć.

High League 5: Damian Janikowski założył się z Don Diego o 1000 zł! Znamy szczegóły!  Co wy na to?

Wczoraj odbył się kolejny program High League. Tym razem na ”Rundkach” doszło do konfrontacji słownej pomiędzy Damianem Janikowskim, a Mateuszem Kubiszynem. Jak się okazuje poszedł zakład o 100 zł w trakcie wywiadu (na kanale FanSportu.pl).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis