MMA PLKSWRoberto Soldic o atutach w walce z Materlą. Dlaczego zgodził się na walkę w dywizji średniej? [WIDEO]

Roberto Soldic o atutach w walce z Materlą. Dlaczego zgodził się na walkę w dywizji średniej? [WIDEO]

Mistrz wagi półśredniej Roberto Soldic wypowiedział się o jego atutach w walce z Michałem Materlą. Federacja KSW wczoraj ogłosiła, że pojedynek Michała Materli z Roberto Soldicem będzie jedną z głównych walk gali KSW 56.

Gala KSW 56 odbędzie się 14 listopada.

Roberto Soldic o atutach w walce z Materlą. Dlaczego zgodził się na walkę w dywizji średniej?

Roberto Soldic w rozmowie z MMA.PL opowiedział o swoich atutach w walce z byłym mistrzem wagi średniej KSW oraz podał powody, dla których zdecydował się na przenosiny do kategorii lekkiej.

Te i inne tematy do wysłuchania poniżej:

Roberto Soldić to aktualny mistrz wagi półśredniej. Chorwat wygrał pięć z sześciu walk dla KSW i obecnie może pochwalić się serią czterech zwycięstw. Pod koniec 2017 roku “Robocop” niespodziewanie odebrał tytuł Borysowi Mańkowskiemu. Potem Soldić przegrał z Dricusem Du Plessisem, lecz kilka miesięcy później zrewanżował się obecnemu zawodnikowi UFC. Chorwacki zawodnik znokautował także Viniciusa Bohrera i Krystiana Kaszubowskiego. W ostatnim pojedynku okazał się zaś lepszy na pełnym dystansie od Michała Pietrzaka.

Michał Materla to jeden z największych weteranów organizacji KSW. Walczy tu już od 2006 roku. W latach 2012-2016 “Cipao” był mistrzem kategorii średniej. Tytuł stracił na rzecz Mameda Khalidova. W ostatnich latach pokonywał go jeszcze jedynie Scott Askham (dwukrotnie). Materla odnosił jednak zwycięstwa nad takimi rywalami jak Martin Zawada czy Damian Janikowski. Stoczył jedną walkę poza KSW zdobywając pas organizacji EFM. Szczeciński berserker wystąpił dwa tygodnie temu na gali KSW 55, gdzie pokonał przed czasem Aleksandara Ilicia.

Zobacz także:

Pierwsze słowa Michała Materli po ogłoszeniu walki z Roberto Soldicem na KSW 56

To zdecydowanie najgorętszy news dzisiejszego dnia w świecie sportów walki. KSW zapowiedziało prawdziwy hit, jakim jest walka Michała Materli z mistrzem wagi półśredniej – Roberto Soldicem. W wywiadzie po ogłoszeniu pojedynku były mistrz kategorii średniej podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie tego starcia.