MMA PLMichał MaterlaPierwsze słowa Michała Materli po ogłoszeniu walki z Roberto Soldicem na KSW 56 [WIDEO]

Pierwsze słowa Michała Materli po ogłoszeniu walki z Roberto Soldicem na KSW 56 [WIDEO]

To zdecydowanie najgorętszy news dzisiejszego dnia w świecie sportów walki. KSW zapowiedziało prawdziwy hit, jakim jest walka Michała Materli z mistrzem wagi półśredniej – Roberto Soldicem. W wywiadzie po ogłoszeniu pojedynku były mistrz kategorii średniej podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie tego starcia.

Walka Michała Materli od dłuższego czasu wisiała w powietrzu. Do niedawna dużo mówiło się o możliwym rewanżu z nowym mistrzem KSW – Mamedem Khalidovem. Jeden z współwłaścicieli federacji – Martin Lewandowski przyznał, że chętnie obejrzałby taki pojedynek. Temat zakończyli jednak główni zainteresowani. Obaj zawodnicy przynzali, że taka walka możliwa jest wyłącznie na sali treningowej, bez udziału mediów czy kibiców.

Materla Soldic

Walka Michała Materli z Roberto Soldicem odbędzie się już 14 listopada na nadchodzącej gali KSW 56. Pojedynek odbędzie się w kategorii średniej. Nie jest to naturalna sytuacja dla Chorwata, który na co dzień walczy w dywizji półśredniej. Materla przyznał, że pomimo tego nie było rozmów na temat ewentualnego catchweightu.

Nikt ze mną nie rozmawiał na temat catchweightów

Czy w przyszłości byłby możliwy rewanż w koronnej dywizji Soldica? Materla przyznał, że nie zamyka się na kategorię półśrednią.

Musiałbym tego spróbować, teraz to był za krótki okres żeby się porywać na 77. Kiedyś miałem taką myśl w głowie żeby może próbować zejść, ale na pewno nie teraz, bo to zbyt krótki okres czasu żeby porywać się na taką akcję.

Temat jest ostatecznie zakończony

Michał Materla odniósł się także do pomysłu rewanżowego starcia z Mamedem Khalidovem.

Dwa razy tego samego błędu nie popełnimy. Temat jest ostatecznie zakończony.

Jak będzie przebiegała dalsza kariera Michała Materli? Nie jest tajemnicą, że jego celem jest pas, który aktualnie jest w posiadaniu Khalidova. Były mistrz został więc zapytany, czy planuje dalej rozwijać się w kategorii średniej, czy może zdecyduje się zawalczyć o pas niższej dywizji.

Zobaczymy, nie ma co wybiegać naprzód. Na razie mam bardzo mocnego przeciwnika jakim jest Roberto i później możemy wrócić do tego tematu.

Cały wywiad z Michałem Materlą dostępny jest poniżej:

Zobacz także:

Błachowicz komentuje ostatnią walkę Khabiba! Zaskoczeni decyzją?

Khabib Nurmagomedov zrobił to znowu, ale w jakim stylu! Dagestańczyk po następnej obronie pasa postanowił ogłosić zakończenie kariery. Jego zwycięstwo w mediach społecznościowych skomentował nasz mistrz Jan Błachowicz.

Nate Diaz miażdży wagę lekką po odejściu Khabiba. Widzi tam same… białe pasy!

Nate Diaz miażdży wagę lekką po odejściu Khabiba Nurmagomedovowa. Amerykanin nie widzi w aktualnej czołówce dywizji do 70 kilogramów nikogo, kto miałby świetne umiejętności parterowe.