MMA PLKSWRafał Moks: Trzeba wracać do ostrych treningów! [WIDEO]

Rafał Moks: Trzeba wracać do ostrych treningów! [WIDEO]

Rafał Moks (11-8) jest na wolności i co ważne wrócił do treningów. ”Kulturysta” w mediach społecznościowych zdradził, że zaczyna mocne treningi. Niewykluczone, że 34-latek już niebawem wróci do klatki.

Były mistrz M-1 Global ostatni pojedynek stoczył pod koniec maja 2016 roku. Moks wrócił na odpowiednie tory podczas KSW 35 w Ergo Arenie. Nie była to łatwa walka, bo ”Kulturysta” niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Roberta Radomskiego.

Poniżej możecie zobaczyć jeden z pojedynków Moksa w organizacji KSW:

Rafał Moks: Nie ma to jak dobry trening na tarczach!

Rafał Moks (11-8) zaczyna mocne treningi w BT Gym w Szczecinie. ”Kulturysta” zamierza w niedalekiej przyszłości wrócić do klatki.

Nie ma to jak dobry trening na tarczach, powoli trzeba wracać do ostrych treningów. Pozdrawiam wszystkich! 👊

Nie ma to jak dobry trening na tarczach, powoli trzeba wracać do ostrych treningów. Pozdrawiam wszystkich! 👊

Posted by Rafał Moks on Tuesday, April 13, 2021

O powrocie Moksa wspomniał trener Piotr Bagiński w wywiadzie z mmanews.pl.

Taka jest jego deklaracja (by wrócił do zawodowych startów). Ja się cieszę, że jest tutaj a nie tam. Nie krytykuję go, nie oceniam, bo nie jestem do tego kompetentny. Od tego są inni ludzie i niech oni go oceniają. Ja go traktuję po pierwsze jako kolegę, po drugie jako zawodnika, który był tu od dzieciaka. Poszedł jakąś tam drogą, czy dobrą czy złą, nie mnie to oceniać jak mówiłem. Fajnie, że jest z powrotem i jest w jakiejś formie. Nie marnował czasu i coś pracował nad sobą. Mam nadzieję, że nie tylko nad fizycznością, ale także nad głową. Jest deklaracja z jego strony, że chce walczyć i wrócić. Znowu kolejny, doświadczony zawodnik, który oprócz tego, że może walczyć, to ma zdrowie, umiejętności i chęci, to dodatkowo facet z dużym doświadczeniem i fajnie będzie, jeżeli to doświadczenie będzie przekazywał młodym zawodnikiem. Oczywiście chodzi o doświadczenie sportowe, bo to doświadczenie jest tu jak najbardziej mile widziane. Liczę, że wyciągnął wnioski i w ten sposób zakończy się ta jego przykra przygoda, a sport znowu będzie górą, pomoże mu pierwsze się ustawić i znaleźć ten pozytywny aspekt. Wiesz, ludzie się gubią w życiu. On nie jest pierwszy, nie jest ostatni, życie jest kręte. To on ponosi konsekwencje. Nigdy nie winiłem chłopaków, gdy poszli nie tak jak trzeba i w jakiś sposób rzutowało to na klub, bo to jest błędne. Różni ludzie tutaj pracują, każdego tu wpuszczam i każdemu pozwalam się rozwijać. Gdybyśmy usiedli i policzyli ilu ludzi, dzięki temu, że tu trenują, to i tak bylibyśmy na plus. Często ludzie, którzy nie mają kompetencji i wiedzy, wrzucają wszystko do jednego wora. Mówią, że tutaj tylko uczą ludzi się bić. To nie jest tak. Lepiej, żeby dzieciaki się tu wyżyły i często odnalazły odpowiednią drogę, niż uczyły się tego na ulicy i robiły to na ulicy. To jest takie moje myślenie, wychowanie przez sport. Nawet jeżeli jest jakiś odsetek ludzi idących mimo wszystko nie w tę stronę co powinna. Jeżeli ktoś dochodzi do poziomu mistrzowskiego, to musiał tutaj naprawdę wylać hektolitry potu, zeżreć garści tabletek przeciwbólowych, pochodzić do rehabilitantów i wcale nie znaczy to, że na koniec jego ręka była w górze.

Zobacz także:

Marcin Różalski o treningach Wardęgi: Ja mówiłem mu, żeby nie brał tej walki…[WIDEO] Różal ma racje?

Marcin Różalski był obecny podczas konferencji prasowej przed galą ”The War”. Byłego mistrza KSW postanowiliśmy zapytać o treningi Sylwestra Wardęgi, któremu pomagał w przygotowaniach do debiutu w MMA.

FAME MMA 10: Jest wideo! Zobaczcie jak wyglądała walka Don Kasjo z medalistą olimpijskim! Oglądaliście?

Kasjusz Życiński został wysłuchany i już piętnastego maja skrzyżuje rękawice z zawodnikiem UFC. Popularny ”Don Kasjo” wystąpi w walce wieczoru jubileuszowej 10-edycji. Uczestnik ”Ekipy z Warszawy” zmierzy się z Normanem Parke.