MMA PLArtur SzpilkaRadczenko nie odpuszcza: Szpilka nie lubi mocno bijących zawodników

Radczenko nie odpuszcza: Szpilka nie lubi mocno bijących zawodników

Pierwsza walka Radczenko vs. Szpilka, wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Zwycięzcą zeszłorocznego pojedynku został “Szpila”, jednak werdykt sędziowski nie był dobrze odebrany. Ukrainiec, wciąż celuje w rewanż z Polakiem, więc co jakiś czas zaczepia go w mediach. “Artur nie lubi mocno bijących zawodników” – powiedział w wywiadzie dla Interii Radczenko.

Radczenko Szpilka

Sergiej Radczenko (7-7) to ukraiński bokser, który rozpoczął karierę w 2014 roku. Serią sześciu zwycięstw z rzędu utorował sobie drogę do walk na polskiej ziemi. Po porażkach z Głowackim i Cieślakiem, wrócił do swojego kraju, gdzie wygrał kolejny pojedynek. Po kolejnych trzech porażkach, niespodziewanie dostał walkę z Arturem Szpilką. Starcie odbyło się 7 marca 2020 i było wydarzeniem wieczoru gali w Łomży. Po 10 rundach sędziowie ogłosili, że przez większościową decyzję sędziowską zwyciężył Szpilka, co spotkało się z lawiną kontrowersji. Od tamtego czasu, Ukrainiec wielokrotnie nawoływał o rewanż z Polakiem, który również chciał zmazać plamę za pojedynek w Łomży. Upływ czasu, kontuzja Szpilki oraz porażki Radczenki, jednak spowodowały, że Ukrainiec przestał być interesującym celem dla Polaka. Finalnie – 22 maja do ringu z Wieliczaninem wejdzie Łukasz Różański.

“Szpilka nie lubi mocno bijących rywali”

W wywiadzie dla Interii, Radczenko wypowiedział się na temat swojej predykcji na pojedynek Szpilka vs. Różański.

Trudno mi powiedzieć, kto wygra. Nie widziałem walk Różańskiego, ale słyszałem, że jest silnym facetem i ma mocny cios. Artur nie lubi mocno bijących rywali – przyznaje Radczenko.

Na koniec poruszył temat swojego ewentualnego rewanżu z Polakiem.

Naprawdę bardzo chcę walczyć z Arturem. To będzie rewanż dla niego, a nie dla mnie. Każdy widział, kto naprawdę wygrał naszą walkę. To będzie zemsta – powiedział Radczenko.

Artur dużo gada. Jeśli nadal twierdzi, że się nie boi, to chętnie stoczę drugą walkę w obecności polskich kibiców – kończy Ukrainiec.

Gala KnockOut Boxing Night 15 odbędzie się 30 maja w Rzeszowie. Będzie można ją obejrzeć również w systemie pay-per-view.

Zobacz także:

Jurkowski gwarantuje: Jeśli przegram z Pudzianem to trzeba powiedzieć ”zajmij się innymi obowiązkami”!

Dalej jest szansa, że jeszcze w tym roku dojdzie do wyczekiwanej walki pomiędzy Łukaszem Jurkowskim (17-11), a Szymonem Kołeckim (9-1). Jest jednak jeden warunek!

To nie koniec! Tomasz Adamek zapowiada następne… trzy walki!

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) już niedługo ponownie wejdzie do ringu. Od jakiegoś czasu mówi się o pożegnalnej walce ”Górala”. Teraz okazuje się, że 44-latek zamierza stoczyć jeszcze trzy pojedynki.

Wybrańczyk o walce Szpilka-Don Kasjo: Jezu, to by była egzekucja

Kamila Wybrańczyk już 15 maja wejdzie do klatki FAME MMA, żeby zawalczyć o pas w pojedynku z Martą Linkiewicz. Podczas “Cage’u” prowadzonego przez Boxdela, “Kamiszka” wypowiedziała się również o potencjalnej walce Artura Szpilki z Kasjuszem “Don Kasjo” Życińskim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis