MMA PLUFCPaulo Costa wypada z walki wieczoru gali UFC! Hitowe starcie przełożone!

Paulo Costa wypada z walki wieczoru gali UFC! Hitowe starcie przełożone!

Foto: Twitter/ Paulo Costa

Paulo Costa wypada z walki wieczoru gali UFC Fight Night, która miała odbyć się 17 kwietnia! Oznacza to, że nie dojdzie do wyczekiwanej walki między dwoma czołowymi zawodnikami wagi średniej!

Paulo Costa wypada z walki wieczoru gali UFC! Hitowe starcie przełożone!

Costa miał zmierzyć się z byłym mistrzem Robertem Whittakerem. Powodem odwołania tego starcia jest przypadek “ciężkiej” grypy u Paulo Costy. Póki co nie ma zapewnienia, że Brazylijczyk zachorował COVID-19.

Według informacji amerykańskich mediów, walka Costa vs Whittaker najprawdopodobniej zostanie przeniesiona na galę UFC, która odbędzie się albo 1 albo 8 maja.

Ostatnią walką Paulo Costy było starcie o mistrzowski pas wagi średniej, które przegrał z Israelem Adesanyą. Było to w październiku zeszłego roku. Brazylijczyk przegrał z Nigeryjczykiem przez TKO w drugiej rundzie.

Robert Whittaker także ma za sobą porażkę z Israelem Adesanyą. Nowozelandczyk w starciu z Nigeryjczykiem straci ł pas mistrzowski wagi średniej. Później jednak się zrehabilitował, wygrywając dwie walki z rzędu – z Darrenem Tillem i Jaredem Canonnierem.

Zobacz także:

Artur Szpilka chce testów antydopingowych przed i po walce z Łukaszem Różańskim: Trenuj bez “witaminek”!

Artur Szpilka chce testów antydopingowych przed i po walce z niepokonanym Łukaszem Różańskim, z który już niedługo na skrzyżować rękawice w ringu bokserskim.

Khabib składa gratulacje Błachowiczowi! Mieliście szansę zobaczyć ten materiał?

Khabib Nuramgomedov gratuluje wygranej Janowi Błachowiczowi na UFC 259. To i wiele innych zakulisowych scen znajdziemy w najnowszej części dokumentu “The Trill and the Agony” udostępnionego po ostatniej numerowanej gali.

Rywal Pudziana to gwiazda w swojej ojczyźnie! ”Jest najbardziej znany po Prezydencie Senegalu”

Maciej ”Kołcz” Łuczkowski i Wojsław Rysiewski dyrektor sportowy KSW byli gośćmi Marcina Wrzoska oraz Łukasza Zaborowskiego w programie ”The Champ & The Coach” na Kanale Sportowym. Była w nim mowa Serigne Ousmane Dia (2-0), który już w najbliższą sobotę zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim (13-7).