MMA PLOktagonOKTAGON 40: Łukasz Siwiec nie dał rady. “Różowa Pantera” zwycięża po niejednogłośnej decyzji

OKTAGON 40: Łukasz Siwiec nie dał rady. “Różowa Pantera” zwycięża po niejednogłośnej decyzji

Łukasz Siwiec (8-2) przegrał z Davidem Kozmą (31-12) w walce wieczoru gali OKTAGON 40 w Ostrawie. Czech zwyciężył po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej.

OKTAGON 40 Łukasz Siwiec

Był to jeden z pojedynków pierwszej rundy 16-osobowego turnieju Tipsport Gamechanger, w którego puli znalazł się aż milion euro. Zwycięzca całego turnieju zgarnie z tego aż 300 tysięcy euro.

Zawodnicy zaczęli dość spokojnie. Oglądaliśmy pojedyncze kopnięcia i próby skrócenia dystansu. Po upływie półtorej minuty Kozma dobrze wszedł w tempo i obalił Polaka. “Pink Panther” kontrolował pozycję przez mniej więcej dwie minuty. Zaraz potem obalił rywala raz jeszcze, ale tym razem nie utrzymał go długo. Później Siwiec odepchnął Czecha przy okazji… przewracając też sędziego. Wciąż to jednak Kozma miał inicjatywę kontrolując sytuację pod siatką w końcowych sekundach.

Na początku drugiej rundy Siwiec popisał się latającym kolanem. Reprezentant Sportowych Puław uczepił się też nogi rywala i sprowadził go do parteru. Mistrz Babilon MMA poobijał nieco oponenta z góry, próbował też balachy na kolano. Później jednak inicjatywę ponownie przejął Kozma. Reprezentant gospodarzy zapiął klamrę i kontrolował sytuację przy siatce. Siwiec nie pozostał mu dłużny. Uwolnił się, ale po kilkudziesięciu sekundach niestety wylądował na plecach. Były mistrz OKTAGON MMA nie oddał dominującej pozycji już do końca rundy.

Kozma w trzeciej odsłonie wyglądał na świeższego zawodnika. Był aktywny i dobrze punktował ciosami. Po krótkiej pracy w klinczu zaliczył też kolejne skuteczne obalenie. Siwiec zdołał jednak odwrócić “Różową Panterę”. “Brutal” znalazł się za plecami rywala i zapiął duszenie. Kozma bardzo mądrze użył grawitacji zrzucić z siebie Polaka. Wkrótce potem Czech znalazł się na górze i dyktował warunki w parterze. Podobnie jak w poprzedniej rundzie Kozma zakończył ją będąc w lepszej pozycji.

Decyzja sędziów nie była jednomyślna. Pierwszy z sędziów punktował 29-28 dla Siwca. Dwaj pozostali jednak w takim samym stosunku dla Kozmy i to właśnie “Różowa Pantera” został zwycięzcą walki.

Po wygranej nad polskim zawodnikiem Czech awansował więc do ćwierćfinału.

Zobacz także:

Daniel Rutkowski dostał propozycję z UFC! Jaka będzie decyzja ”Rutka”?

Daniel Rutkowski w programie Oktagon Live na Kanale Sportowym wyjawił, że ma dużo ciekawych propozycji. ”Rutek” rozmawia również z… największą organizacją na świecie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis