MMA PLNajnowszeKSWAnita Bekus stoczy walkę poza KSW! Poznaliśmy szczegóły

Anita Bekus stoczy walkę poza KSW! Poznaliśmy szczegóły

Jest to dość zaskakująca sytuacja. Anita Bekus (7-4) swój najbliższy pojedynek stoczy nie w największej organizacji w naszym kraju, a u naszych sąsiadów w organizacji Oktagon MMA. Polka tym samym zadebiutuje w nowej organizacji oraz stoczy swój pierwszy pojedynek poza ojczyzną. Znamy też wszystkie szczegóły odnośnie walki Anity.

Bekus

Bekus do największej organizacji w naszym kraju trafiła w grudniu 2021 roku, kiedy to na 65 edycji sprawiła niespodziankę i pewną jednogłośną decyzją sędziów pokonała faworytkę – Magdalenę Sormovą z Czech. Polka zdobyła też pewne zwycięstwo nad zawodniczką z Włoch – Robertą Zocco. Podczas KSW 74 przyszła pierwsza przegrana i to bolesna z Sofiią Bagishvili.

Anita w poprzednim roku stoczyła dwie walki. W maju wypunktowała Aleksandrę Tonchevę, a w listopadzie musiała uznać wyższość Marii Silvy.

Znamy szczegóły!

Anita Bekus swój najbliższy pojedynek stoczy czwartego maja w Niemczech, a dokładnie w Frankfurcie na gali Oktagon MMA 57. Będzie to pierwsza walka Anity poza ojczyzną. Polka skrzyżuje rękawice z Mallory Martin (8-6).

Boom 💣💣💣 @anitabekusmma swoją kolejną walkę stoczy już 4 maja na gali @oktagonmma 57 we Frankfurcie! 👊👊👊 Trzymamy mocno…

Posted by Artnox Fight Sport on Tuesday, April 23, 2024

Na tej samej gali wystąpi także nasz reprezentant Łukasz Siwiec (9-3), który stanie przed trudnym wyzwaniem. Polak zmierzy się z Louisem Glismannem (11-3) z Danii, który niewątpliwie będzie dużym faworytem.

Rywalka Anity ma za sobą epizod w UFC. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych stoczyła w amerykańskim gigancie cztery pojedynki z czego jeden zwyciężyła. Mallory ma także na koncie walki w Invicta FC, gdzie ma już zdecydowanie lepszy rekord, bo 3 zwycięstwa i jedną porażkę. Martin w Oktagonie stoczyła dwie walki. W ostatniej pokonała splitem Magdaelnę Sormovą.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis