MMA PLMarcin TyburaNowy rywal Marcina Tybury. Menadżer: To miał być jeden z najlepszych zawodników w historii MMA

Nowy rywal Marcina Tybury. Menadżer: To miał być jeden z najlepszych zawodników w historii MMA

Foto: Facebook/ Marcin Tybura

Wiele osób w środowisku zastanawia się jaki będzie nowy rywal Marcina Tybury, który miał wystąpić na gali UFC już 27 marca, ale ze starcia z Polakiem wypadł Blagoy Ivanov. Menadżer zawodnika, Paweł Kowalik w programie Oktagon Live uchylił rąbka tajemnicy na temat negocjacji w sprawie zastępstwa za Bułgara.

Przyznał na przykład, że pojawił się pomysł zestawienia Polka z – jak to sam powiedział – jednym z najlepszych zawodników w historii MMA.

Nowy rywal Marcina Tybury. Menadżer: To miał być jeden z najlepszych zawodników w historii MMA

Na początku Paweł Kowalik nie chciał zdradzić nazwiska, jakie wchodziło w grę w sprawie zastępstwa, ale ciągnięty za język przez prowadzącego program Macieja Turskiego wyznał, że była propozycja, by z Marcinem Tyburą zmierzył się… Alexander Gustafsson.

Szwed to kilkukrotny pretendent do tytułu mistrzowskiego w wadze półciężkiej i jeden z najlepszych Europejczyków walczących kiedykolwiek w MMA. Co ciekawe, “Mauler” ma za sobą już debiut w wadze ciężkiej, w którym jednak musiał uznać wyższość byłego mistrza Fabricio Werduma.

Niestety, ze względu na krótki okres przygotowawczy, Gustafsson zrezygnował z zestawienia z Marcinem Tyburą. Ten natomiast ciągle nie ma podpisanego kontraktu na kolejną walkę, a informacja o zestawieniu z Waltem Harrisem na czerwcowej gali UFC jest póki co niepotwierdzona.

Zobacz także:

KSW: To koniec Normana Parke w organizacji? ”Stormin” przesadził!

Pojawiło się spore zamieszanie, ponieważ gala FAME MMA 10 zostaje przełożona na maj. Właśnie w tym miesiącu Norman Parke (28-7-1) miał stoczyć swój następny pojedynek w KSW. ”Stormin” wpisem w mediach społecznościowych nie poprawił swojej sytuacji w największej organizacji w naszym kraju…

Don Kasjo: Parke wydał na siebie wyrok śmierci! Też tak sądzicie?

Kasjusz Życiński nie ma obaw przed starciem z byłym zawodnikiem UFC. Popularny ”Don Kasjo” już w maju stoczy piąty pojedynek w FAME MMA. W freakowej organizacji będzie to dla niego drugi start w formule bokserskiej.

Maciej Kawulski na worku i tarczach. Szybkość właściciela KSW robi ogromne wrażenie [WIDEO]

Maciej Kawulski to jeden z właścicieli Federacji KSW, który w kwietniu skończy 41 lat. Ze sportem kojarzony jest głównie jako jeden z głównodowodzących największą polską organizacją mieszanych sztuk walki, ale jak widać, sam potrafi także się dobrze ruszać!