MMA PLJan BłachowiczNikita Krylov otwarty na rewanż z Janem Błachowiczem!

Nikita Krylov otwarty na rewanż z Janem Błachowiczem!

Za nami gala UFC Vegas 71. W jednej z walk Nikita Krylov zmierzył się z Ryanem Spannem. Pojedynek ten zakończył się przez podobnie w 1 rundzie wygraną Ukaińca.

Jan Błachowicz to były mistrz KSW oraz UFC w wadze półciężkiej. Walczył dla takich organizacji jak KSW czy Full Contact. Obecnie jest zawodnikem UFC. W organizacji KSW zadebiutował w 2007 roku podczas KSW Eliminacje pokonując po decyzji sędziów Sebastiana Olchawę. Pas mistrza organizacji KSW w kategorii półciężkiej zdobył w 2011 podczas KSW, gdzie w walce o ten tytuł pokonał Kameruńczyka – Rameau Thierry Sokoudjou. Tytułu broni dwukrotnie. Podczas pierwszej obrony w 2012 roku na KSW 20 pokonał Houstona Alexandera. W drugiej obronie i zarazem ostatniej walce w KSW w 2013 na 22 edycji wygrał z Goranem Reljiciem.

W jednej z największych organizacji na świecie – UFC stoczył 19 pojedynków, z których 12 wygrał 1 zremisował 6 przegrał. Debiut miał miejsce w 2014 roku na gali UFC Fight Night, gdzie przez techniczny nokaut w 1 rundzie pokonał Ilira Latifina. Wygrał też m.in z Devinem Clarkiem, Nikitą Krylovem czy Israelem Adesanyą. Tytuł mistrza UFC w kategorii półciężkiej zdobył w 2020 roku podczas UFC 253 wygrywając z Dominickiem Reyesem. Pasa bronił dwa razy. W pierwszej obronie w 2021 na UFC 250 jednogłośnie na punkty pokonał Israela Adesanye. Tytuł stracił podczas drugiej obrony na gali UFC 267 musiał uznać wyższość Glovera Texteiry. Ostatnią walkę stoczył w 2022 roku podczas 282 edycji remisując z Magomiedem Ankalajevem. Stawką tego pojedynku był tymczasowy pas mistrza UFC w wadze półciężkiej.

Krylov o rewanżu z Błachowiczem!

W wywiadzie z dziennikarzami Nikita Krylov postanowił wypowiedzieć się na temat rewanżu z naszym rodakiem – Janem Błachowiczem.

Mogę walczyć z każdym z pretendentów. Dla mnie jednak lepszą walką byłaby ta z Błachowiczem niż z Ankalaevem. Znam się z Ankalaevem. Nie jesteśmy przyjaciółmi, ale znamy się, jesteśmy kolegami. Dla mnie lepsza byłaby walka z Janem Błachowiczem, szczególnie biorąc pod uwagę to, że ich pojedynek był bardzo wyrównany. Jeśli mógłbym wybierać to chciałbym bić się z Janem.

Tłumaczył Bartłomiej Stachura z portalu lowking.pl

“The Miner” to były mistrz FNG w wadze półciężkiej. Walczył w FNG czy M-1 Global. Obecnie jest zawodnikiem UFC. W organizacji Ultimate Fighting Championship debiut miał miejsce we wrześniu 2018 roku, gdzie podczas UFC Fight Night przegrał z Janem Błachowiczem. Stoczył tam 9 pojedynków wygrywając tylko 5. Wygrywał z Ovince Saint Pruxem, Johnnym Walkerem, Aleksandrem Gustafssonem, Volkanem Oezdemirem czy Ryanem Sapnnem.

Zobacz także:

UFC wraca do Polski? Mateusz Gamrot zdradza: Już nawet rozmawiali z niektórymi halami!

To jest świetna wiadomość! Mateusz Gamrot we wczorajszym ”Hejt Parku” na Kanale Sportowym wyjawił, że w przyszłym roku możliwy jest powrót UFC do Polski. Tym samym byłaby to trzecia gala amerykańskiego giganta w naszym kraju. Pierwsza event odbył się w Krakowie – drugi zaś w Trójmieście.

Gruziński mistrz aresztowany! Zawodnik MMA protestował przeciwko decyzji rządu! Co wy na to?

Mistrz organizacji Oktagon – Mate Sanikidze (9-2) został aresztowany, ponieważ protestował przeciwko decyzji rządu. W Gruzji na ulicy pojawiło się mnóstwo obywateli, którzy postanowili powiedzieć ”STOP” i próbują walczyć z decyzjami rządu, które ich zdaniem nie są sprawiedliwe oraz prawidłowe.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis