MMA PLNajnowszeCiekawostkiNie ma rzeczy niemożliwych! Zion Clark, czyli człowiek bez nóg zadebiutuje w walce w MMA!

Nie ma rzeczy niemożliwych! Zion Clark, czyli człowiek bez nóg zadebiutuje w walce w MMA!

Powszechna prawda brzmi, że nie ma rzeczy niemożliwych. Anita Lipnicka śpiewała, że wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń. I tak postępuje Zion Clark – człowiek, który osiąga sukcesy w sporcie mimo tego, że urodził się… bez nóg! I jak dobrze czytacie – człowiek bez nóg zadebiutuje w walce w MMA!

człowiek bez nóg zadebiutuje w walce w MMA

I to w walce z profesjonalistą. Zion Clark już 17 grudnia skrzyżuje rękawice z Eugenem Murrayem, którego rekord w MMA wynosi 0-4. Walka ta odbędzie się na gali Gladiator Challenge i będzie zawodowym pojedynkiem na zasadach mieszanych sztuk walki.

Zion Clark, czyli człowiek bez nóg zadebiutuje w walce w MMA!

Clark to amerykański zapaśnik, który urodził się w 1997 roku z wadą rozwojową, wskutek której nie posiada nóg. Mimo poważnej niepełnosprawności 25-latek zdecydował się trenować zapasy oraz budował swoją szybkość. Tak – szybkość! Zion Clark jest bowiem najszybszym biegaczem na świecie, który walczył z dystansem tylko dzięki użyciu rąk:

W sieci dostępny jest także sparing Clarka z zawodowym pięściarzem. Sami możecie sprawdzić jak wygląda człowiek bez nóg w bokserskim ringu:

Sam o swoim debiucie w MMA w rozmowie z portalem TMZ Sports mówi tak:

“Dla mnie to takie samo wyzwanie jak w zapasach. Po prostu walczę z pełnosprawnymi ludźmi i pokonuję pełnosprawnych ludzi. Teraz walczę ponownie z gościem pełnosprawnym i zamierzam go znokautować. To jest takie proste. Jestem wojownikiem.”

Zobacz także:

Mamed i Pudzian zarobią krocie za walkę na XTB KSW 77! Podano oszałamiającą kwotę! Widzieliście?

Mamed Khalidov i Mariusz “Pudzian” Pudzianowski zmierzą się w starciu legend na gali XTB KSW 77, która w najbliższą sobotę 17 grudnia odbędzie się w Arenie Gliwice. Teraz dowiadujemy się, że za najbardziej medialną walkę KSW w tym roku, obaj bohaterowie zarobią krocie!

High League 5: Mateusz Murański w szpitalu! Mamy skierowanie lekarskie! Co wy na to?

W sobotę w Łodzi odbyła się gala High League 5. W swoje urodziny w kolejnej freakowej organizacji debiutował Mateusz Murański. Jak się okazuje ”Muran” doznał poważnej kontuzji podczas pojedynku z Pawłem Bombą. Aktualnie Mateusz przebywa w szpitalu. 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis