MMA PLNajnowszeNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2023: Walka Roku – Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski wymieniali ciosy jak szaleni. Co za bitwa! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023: Walka Roku – Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski wymieniali ciosy jak szaleni. Co za bitwa! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023: Walka Roku

Gala XTB KSW 78 odbyła się w Szczecinie na początku ubiegłego roku. W walce wieczoru wystąpił bohater lokalnej publiczności Michał Materla. Show skradł jednak co-main event!

Walka Roku 2023
Foto: KSW

Pojedynek w kategorii średniej od początku zapowiadał się znakomicie.

Romanowski trafił do KSW dzięki zwycięstwu w reality show “Tylko Jeden” i od razu zaczął robić furorę. Wygrał pięć z pierwszych sześciu walk a do pojedynku z Paczuskim przystępował z serią czterech zwycięstw. “Tommy” miał na rozkładzie m.in. takie nazwiska jak Michał Pietrzak, Andrzej Grzebyk czy Cezariusz Kęsik.

Paczuski zasłynął w sportach walki jako znakomity kickbokser. Zdobywał pasy mistrzowskie w FEN oraz DSF. Potem zdecydował się na przejście do MMA i występy w mocnej organizacji ACA. Tam odniósł trzy zwycięstwa. Potem wygrał też przed czasem swoje dwie pierwsze walki w KSW. Przed pojedynkiem z Romanowskim wciąż był zawodnikiem niepokonanym.

Początek walki był jeszcze stosunkowo spokojny. W drugiej i trzeciej rundzie zawodnicy rozkręcili się jednak i byliśmy świadkami wielu szalonych i intensywnych wymian.

Reprezentant Berserkers Team bił mocnymi ciosami w seriach. Z kolei zawodnik Uniq Fight Club starał się wydłużać dystans, kąsać pojedynczo i kopać. Paczuski próbował walczyć rozważnie, ale w starciu z kimś o takiej charakterystyce jak “Tommy” nie jest to łatwe.

Ostatecznie walka doszła do decyzji. Sędziowie nie byli jednogłośni. Jeden z nich punktował 29-28 dla Paczuskiego, dwaj pozostali jednak w takim samym stosunku dla jego rywala. Tomasz Romanowski dzięki temu zwycięstwu utorował sobie drogę do walki o pas kategorii średniej.

Walka Roku 2023

Tomasz Romanowski vs. Radosław Paczuski, XTB KSW 78

Co ciekawe obaj uczestnicy tego pojedynku nie mogą zaliczyć reszty roku 2023 do udanych.

Romanowski w walce mistrzowskiej musiał uznać wyższość Pawła Pawlaka, który skończył go w piątej rundzie. Pod koniec roku w starciu z “Tommym” rewelacyjnie pokazał się też Damian Janikowski wygrywając jednogłośnie na punkty.

Paczuski z kolei poza walką z Romanowskim pojawił się w okrągłej klatce KSW jeszcze raz. Zranił nawet Michała Materle, ale legenda KSW zaskoczyła go nokautem już w pierwszej rundzie.

Wyróżnienia:

Poza wymienionym wyżej pojedynkiem postanowiliśmy wyróżnić jeszcze dwie inne walki.

Szymański vs. Mircea, KSW Colloseum 2

Wrzosek vs. Mozny, KSW 79

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis