MMA PLNajnowszeNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2023: Poddanie Roku – Mateusz Rębecki poddaje balachą w legendarnej Madison Square Garden [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023: Poddanie Roku – Mateusz Rębecki poddaje balachą w legendarnej Madison Square Garden [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023: Poddanie Roku

Mateusz Rębecki (19-1) zaliczył znakomity rok, który zwieńczył występem na gali UFC 295 w legendarnej Madison Square Garden. Mało tego, popisał się tam naprawdę efektownym poddaniem.

Po dwóch wygranych walkach w 2023 roku Rębecki dostał szansę pokazania się na prestiżowej gali. Pierwotnie jego rywalem miał być niepokonany Nurullo Aliev. Tadżyk doznał jednak kontuzji nogi i musiał wycofać się z pojedynku. Na szczęście znalazło się zastępstwo w postaci Roosevelta Robertsa. Amerykanin przed walką nie wypełnił limitu wagowego w związku z czym musiał przekazać Polakowi część wynagrodzenia.

Cała walka potrwała tylko nieco ponad trzy minuty. Gdy zawodnicy trafili do parteru Rębecki założył rywalowi balachę. Roberts próbował się jeszcze ratować, ale na niewiele się to zdało i po chwili musiał odklepać.

Poddanie wyróżniliśmy zarówno ze względu na jego efektowność jak również fakt, że Rębecki wykonał je podczas prestiżowej gali największej organizacji MMA na świecie.

Poddanie Roku 2023

Mateusz Rębecki vs. Roosevelt Roberts (balacha), UFC 295

Dla Rębeckiego było to już 16. zwycięstwo z rzędu. “Rebeasti” po raz ostatni przegrał niemal dekadę temu. Niestety po gali nie dostał dodatkowego bonusu pieniężnego. Na pocieszenie jednak otrzymał 20% wynagrodzenia Amerykanina.

Wyróżnienia:

Oprócz Rębeckiego postanowiliśmy również wyróżnić kilka innych efektownych poddań. Wszystkie mialy miejsce na galach największej polskiej organizacji, czyli KSW

Chuzhigaev vs. Gnidko (trójkąt rękoma), KSW 85

Leśko vs. Nikolic (duszenie zza pleców), KSW 84

Kreft vs. Owczarz (trójkąt rękoma), KSW 81

Szymański vs. Tutarauli (balacha), KSW 78

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis