MMA PLNajnowszeNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2022: Walka Roku: Mateusz Gamrot stoczył epicki bój z Armanem Tsarukyanem [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2022: Walka Roku: Mateusz Gamrot stoczył epicki bój z Armanem Tsarukyanem [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2022: Walka Roku

Mateusz Gamrot (21-2, 1 N/C) swoimi znakomitymi występami w 2021 roku dorobił się mocnej pozycji w organizacji UFC. Dzięki temu w czerwcu ubiegłego roku dostał szansę występu w walce wieczoru, którą znakomicie wykorzystał.

Walka Roku Mateusz Gamrot
Foto: polsatsport.pl

W najważniejszym pojedynku gali UFC on ESPN 38 w Las Vegas rywalem Gamrota był Arman Tsarukyan (19-3). Ormianin miał wtedy serię 5 zwycięstw i był sklasyfikowany na 11. miejscu rankingu wagi lekkiej – o jedną pozycję wyżej od Polaka. Pojedynek miał więc spore znaczenie dla przyszłości obu zawodników.

Początek walki należał do Tsarukyana. “Ahalkalakets” sporo kopał – zarówno lowkicków jak i na tułów. Oglądaliśmy też dużo zapaśniczych kotłów.

Z czasem “Gamer” zaczął sobie radzić lepiej. Pracował ciosami prostymi, kontrolował rywala przy siatce a także bronił prób obaleń. Podobnie było też w czwartej rundzie, ale w tej odsłonie dał się ustrzelić przeciwnikowi backfistem.

https://twitter.com/VandalSportUFC/status/1604117169679245313

W ostatniej odsłonie pojedynku były podwójny mistrz KSW dobrze kontrował kopnięcia i pracował zapaśniczo obalając przeciwnika. Ostatecznie doszło do decyzji, przy której wszyscy sędziowie byli wyjątkowo jednomyślni. Punktowali oni 48-47 dla Gamrot przyznając Polakowi trzy ostatnie rundy.

Po gali znakomity pojedynek nagrodzono bonusem za Walkę Wieczoru a redakcja MMA.pl uznała go również Walką Roku 2022 w polskim MMA.

Walka Roku 2022 – Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Inne wyróżnienia:

Arkadiusz Wrzosek vs. Tomasz Sarara, KSW 73

Robert Ruchała vs. Damian Stasiak, KSW 75

Damian Janikowski vs. Tomasz Jakubiec, KSW 68

Sebastian Przybysz vs. Jakub Wikłacz, XTB KSW 77

Tomasz Narkun vs. Ibragim Chuzhigaev, KSW 66

Zobacz także:

Organizacja Strife z transmisją w TVN Turbo! Piotr Strus zawalczy w walce wieczoru! Widzieliście?

Osiemnastego lutego w Puławach odbędzie się już trzecia edycja Strife. Organizacja poinformowała, że najbliższy event będzie transmitowany w telewizji TVN Turbo. To nie koniec, bowiem poznaliśmy głównych bohaterów. W main evencie do klatki wraca Piotr Strus (15-7-2). Reprezentant WCA Fight Team zmierzy się z Kacprem Karskim (7-3).

Najman ostro o zachowaniu Boxdela: Nie wiem czy było ciepło czy przyszedł jak zawsze porobiony! Co wy na to?

Marcin Najman nie zamierzał siedzieć cicho! ”El Testosteron” szybko w mediach społecznościowych skomentował sytuację, która miała miejsce na wczorajszej pierwszej konferencji przed galą FAME MMA 17 w Krakowie. Częstochowianin odniósł się oczywiście do zachowania jednego z właścicieli – Michała Barona, który wypowiadał mocne słowa. Ponadto Najmanowi nie spodobało się zachowanie kolegów ”Boxdela”, którzy w karygodny sposób przywitali Pawła Jóźwiaka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis