MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Poddanie roku #1 – David Zawada sensacyjnie poddaje kuzyna Khabiba [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Poddanie roku #1 – David Zawada sensacyjnie poddaje kuzyna Khabiba [WIDEO]

Foto: UFC

„Poddanie roku”


Pierwsze miejsce w kategorii „Poddanie roku” wędruje do Davida Zawady za poddanie na Abubakarze Nurmagomedovie  podczas gali UFC on ESPN+ 21 w  w Moskwie.


9 listopada 2019 roku podczas gali UFC on ESPN+ 21 w Moskwie debiut w organizacji UFC zaliczył Abubakar Nurmagomedov, czyli kuzyn mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova. Mimo, iż Dagestańczyk był zdecydowanym faworytem to zaliczył porażkę. Zawodnikiem, który zgotował mu niemiłe przywitanie w najlepszej organizacji MMA na świecie był David Zawada.

Choć Zawada formalnie posiada obywatelstwo niemieckie to ma polskie korzenie. Były zawodnik Federacji KSW wychodzi też do oktagonu z  polską flagą. Starcie z Nurmagomedovem było dla niego niezwykle istotne, gdyż w swoich dwóch pierwszych występach dla UFC musiał uznawać wyższość rywali.

Sama walka  nie trwała zbyt długo. Po wymianie kilku ciosów, rozpoczętej przez Zawadę, starcie przeniosło się do parteru, gdzie z góry  dominował Nurmagomedov. Zawada próbował, zdziałać coś ciosami z dołu. Później udało mu się jednak zapiąć trójkąt nogami. Przeciwnik w końcu musiał odklepać.

Po gali “Sagat” został nagrodzony za to poddanie bonusem za Występ Wieczoru. Zawodnik otrzymał więc dodatkowe 50 tysięcy dolarów. Co ciekawe to już drugi bonus Zawady. Jego debiutancki pojedynek z Dannym Robertsem został uznany Walką Wieczoru gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu. “Sagat” przegrał wtedy niejednogłośną decyzją sędziowską.


„Poddanie roku”

  1. David Zawada (vs. Abubakar Nurmagomedov, UFC on ESPN+ 21)
  2. Cezary Oleksiejczuk (vs. Jacek Bednorz, Armia Fight Night 7)
  3. Piotr Kamiński (vs. Piotr Wróblewski, Babilon MMA 9)