MMA PLZapasyMistrz świata poza zasięgiem. Tadeusz Michalik zawalczy o brąz na Igrzyskach!

Mistrz świata poza zasięgiem. Tadeusz Michalik zawalczy o brąz na Igrzyskach!

Tadeusz Michalik nie zostanie mistrzem olimpijskim w zapasach. Polak wciąż może jednak zdobyć medal w Tokio.

W półfinale turnieju olimpijskiego w kategorii do 97 kg w stylu klasycznym Michalik trafił na najtrudniejszego możliwego rywala. Przeciwnikiem Polaka był bowiem reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Musa Evloev. To obecnie najlepszy zawodnik na świecie w tej kategorii wagowej – dwukrotny mistrz świata oraz dwukrotny mistrz Europy.

Rosjanin okazał się za silny dla polskiego zawodnika, który w przeszłości walczył w niższych kategoriach. Evloev wygrał pojedynek w stosunku 7-1.

O brąz Michalik zawalczy jutro w sesji, która rozpoczyna się o 11:15 polskiego czasu. Jego rywala wyłoni repasaż. O prawo walki z Polakiem zmierzą się ze sobą Gruzin Giorgi Melia oraz Węgier Alex Szőke.

Tadeusz Michalik ma szansę na wyrównanie wyniku… swojej siostry. Monika Michalik na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w kategorii do 63 kg w stylu wolnym zdobyła właśnie brązowy medal.

Zobacz także:

KSW traci następnego zawodnika! Abus Magomedov był materiałem na mistrza!

To nie jest dobra wiadomość! Abus Magomedov (24-4-1) jest następnym zawodnikiem, który rozstaje się z największą organizacją w naszym kraju. Już niebawem mamy poznać nowego pracodawcę reprezentanta UFD Gym.

Mateusz Gamrot gotowy na walkę z Fergusonem nawet za miesiąc!

Mateusz Gamrot (19-1) zapowiedział, że następny pojedynek w największej organizacji na świecie chciałby stoczyć w grudniu. ”Gamer” jednak jest skłonny zawalczyć wcześniej – jeśli pojawi się oferta walki z konkretnym przeciwnikiem.