MMA PLKSWMichał Kita przed KSW 65: Jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałem w tym sporcie

Michał Kita przed KSW 65: Jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałem w tym sporcie

Michał Kita, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW, przygotowując się do najbliższego boju na gali KSW 65 nie chciał znać nazwiska rywala. Dowiedział się z kim zawalczy dopiero w dniu oficjalnego ogłoszenia pojedynku.

Michał Kita przed KSW 65

Ostatnia pula biletów w sprzedaży na eBilet.pl. Wszystkie gale KSW od teraz można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay. #MiastoGliwiceZaprasza

– Zawsze powtarzam, że obojętne kogo mi dadzą, ja nie odmówię, podejmę walkę – wyjaśnia Michał. – W ostatnich pięciu bojach cztery razy zmieniał mi się przeciwnik. Tym razem postanowiłem więc odciąć się od tego psychicznie, skupić na przygotowaniach, a nie na samym rywalu. Do sparingów podszedłem przekrojowo i w ostatniej fazie przygotowań trenowałem z bardzo różnymi zawodnikami, żeby być gotowym na każdą ewentualność.

Dziś już wiemy, że najbliższym rywalem Michała będzie Marek Samociuk, młody zawodnik, który w ostatnim boju pobił Izu Ugonoha. Kita ze względu na swoje ogromne doświadczenie jest stawiany w roli faworyta nadchodzącego boju.

– To, że jestem faworytem nie ma dla mnie znaczenia. Czy będzie to rywal młody, stary, doświadczony czy też nie, dla mnie ważna jest wygrana. Obejrzałem ostatnie walki Marka i sprawdzę jego umiejętności w klatce. Mam taktykę przygotowaną. O jednym natomiast mogę zapewnić: na pewno nie będzie decyzji sędziów.

Michał Kita przed KSW 65: Jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałem w tym sporcie

Michał nie kryje, że jest już bliżej niż dalej zakończenia kariery, a najbliższy pojedynek da mu dodatkowe informacje na temat tego, co robić dalej.

– Fizycznie czuję się bardzo dobrze i to jest najważniejsze, a ta walka na pewno będzie jakąś odpowiedzią na pytanie o to, co robić dalej? W ostatnich dwóch przegranych walkach nie widać było różnicy umiejętności. W starciu ze Stosiciem przez długi czas dominowałem, ale jeden cios zmienił wszystko. Taki jest ten sport. To właśnie jego piękno. Gdyby to on mnie zdominował, a potem jeszcze znokautował, musiałbym się mocno zastanowić nad tym, co robić dalej. W każdym razie jeszcze się nie poddaję. Oby najbliższy pojedynek zakończył się bez kontuzji, bo jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałem w tym sporcie.

Michał Kita jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce. Boje w klatkach toczy od roku 2006. Jego starcie z Markiem Samociukiem będzie trzydziestym piątym pojedynkiem w karierze i szóstym stoczonym w okrągłej klatce KSW.

Do walki Michała Kity z Markiem Samociukiem dojdzie już 18 grudnia w Arenie Gliwice.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Zobacz także:

GROMDA 7: Balboa vs. Maximus – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższy piątek odbędzie się gala GROMDA 7. Podczas niej zobaczymy kolejne pojedynki na gołe pięści, zarówno w ramach turnieju jak i tzw. superfightach. Wydarzeniem wieczoru będzie zaś kolejne starcie o 100 tysięcy złotych

Kursy Superbet na galę UFC 269: Oliveira vs. Poirier

W najbliższy weekend czeka nas hitowa gala UFC 269 w Las Vegas. To już ostatnia numerowana gala organizacji Dany White’a w tym roku. Nasz partner, firma bukmacherska Superbet przygotował bogatą ofertę kursów na to wydarzenie.

WCA komentuje rewelacje trenera Oknińskiego o propozycji objęcia funkcji głównego trenera: Kosmiczne wymysły!

Klub WCA Fight Team komentuje rewelacje trenera Mirosława Oknińskiego, który na Facebooku wywołał poruszenie sugerując, że otrzymał propozycję objęcia funkcji głównego trenera klubu, w którym na co dzień trenują Jan Błachowicz, Mariusz Pudzianowski czy Łukasz Jurkowski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis