Michael Bisping wyciąga sztuczne oko w czasie podcastu! [WIDEO]

Michael Bisping (30-9) to żywa legenda światowego MMA. Angielski zawodnik zakończył już karierę. Dopiero teraz ujawnił natomiast, że ma… protezę oka!

Podczas podcastu „Believe You Me with Michael Bisping” Anglik postanowił wyjaśnić dlaczego tak często podczas kariery używał okularów przeciwsłonecznych. „Hrabia” niepodziewanie sięgnął pod prawą powiekę i… wyjął sztuczne oko.

Problemy ze wzrokiem Bispinga były znane od lat. Ich początek to prawdopodobnie czasy  walki z Vitorem Belfortem w 2013 roku, kiedy to zawodnik doznał odklejenia siatkówki.

Nie wiadomo od kiedy dokładnie zawodnik musiał używać protezy. Zważywszy na tak poważne problemy jego późniejsze dokonania wydają się mimo wszystko jeszcze bardziej imponujące. Bisping wygrywał z takimi zawodnikami jak Anderson Silva, Luke Rockhold czy Dan Henderson. w latach 2016-2017 był mistrzem kategorii średniej UFC.  Karierę zakończył po przegranej walce z Kelvinem Gastelumem. Swoją decyzję tłumaczył w podcaście Joe Rogana.

„Zacząłem mieć problemy z  moim zdrowym okiem po walce z Gastelumem. Stwierdziłem, że to nie jest warte ryzyka. To był właśnie powód mojego przejścia na sportową emeryturę.”

Dokonania Brytyjczyka zostały docenione i w 2019 roku „Hrabia” dołączył do Galerii Sław UFC.

Cały odcinek podcastu: