Michael Bisping kolejnym członkiem UFC Hall of Fame

Foto: MMA Junkie
Foto: MMA Junkie

Podczas gali UFC on ESPN+ 5 w Londynie ogłoszono, że do UFC Hall of Fame trafił były mistrz wagi średniej Michael Bisping (30-9).

„Hrabia” jest pierwszym Brytyjczykiem, który został członkiem Galerii Sław największej organizacji MMA na świecie.

Bisping przed dołączeniem do UFC dzierżył pas kategorii półciężkiej Cage Warriors. W amerykańskiej organizacji walczył zaś w latach 2006-2017. To zwycięzca trzeciego sezonu programu The Ultimate Fighter. W finale tego reality show odprawił przed czasem Josha Haynesa (14-11).

Przez wiele lat wydawało się, że Anglik nigdy nie zostanie mistrzem. Niespodziewanie jednak Bisping wszedł w zastępstwo za kontuzjowanego Chrisa Weidmana (14-4) i na gali UFC 199 zawalczył o mistrzowski pas. Tam sensacyjnie znokautował już w pierwszej rundzie dotychczasowego mistrza Lucka Rockholda (16-4).

Pasa mistrzowskiego „Hrabia” bronił w rodzinnym Manchesterze. Tam na gali UFC 204 po dramatycznym pojedynku pokonał na punkty Dana Hendersona (32-15). Brytyjczyk przy okazji zrewanżował się „Hendo” za porażkę sprzed lat. Na UFC 100 Amerykanin brutalnie go znokautował dodatkowo dobijając.

Bisping stracił pas na rzecz Georgesa St. Pierre’a (26-2). Kanadyjczyk poddał go w trzeciej rundzie w pojedynku, który był walką wieczoru gali UFC 217 w Madison Square Garden. Kilka tygodni później Anglik został znokautowany w pierwszej rundzie przez Kelvina Gasteluma (15-3, 1 N/C). Była to jego ostatnia walka w oktagonie UFC. Obecnie zaś pracuje on jako ekspert telewizyjny, ma za sobą również kilka ról w filmach.

Michael Bisping odniósł aż 20 zwycięstw w oktagonie UFC co jest drugim najlepszym wynikiem w historii organizacji.