MMA PLNajnowszeOktagonMateusz Legierski ponownie zawalczy na gali Oktagon MMA!

Mateusz Legierski ponownie zawalczy na gali Oktagon MMA!

Powoli odsłaniana jest karta walk gali Oktagon 43. W jednym z pojedynków nasz rodak – Mateusz Legierski (8-1) zmierzy się z Matějem Kuznikiem (18-7). Wydarzenie to odbędzie się 20 maja w O2 Arenie w Pradze.

“Dynamit” to były mistrz organizacji Oktagon MMA w kategorii lekkiej. Walczył dla PLMMA oraz KSW. W MMA zadebiutował w 2018 podczas PLMMA 76 pokonując przez techniczny nokaut w 2 rundzie Kamila Czyżewskiego. W organizacji KSW stoczył tylko dwa pojedynki. Debiut miał miejsce w 2020 roku podczas 56 edycji. Zmierzył się z Franciscio Barrio, którego pokonał większościową decyzją sędziów. Ostatni pojedynek w polskiej organizacji miał miejsce prawie dwa lata temu podczas KSW 65, gdzie w 2 rundzie przez techniczne nokaut przegrał z Romanem Szymańskim.

Obecnie toczy pojedynki w organizacji Oktagon MMA. Stoczył ich 5 i żadnego nie przegrał. Zadebiutował w marcu 2019 podczas Oktagon 11. Zmierzył się z Michalem Konrádem, którego pokonał przez techniczny nokaut w 1 rundzie. W kolejnych potyczkach pokonywał m.in Ronalda Paradeisera czy Jakuba Bahnika. W pojedynku o tytuł kategorii lekkiej podczas Oktagon Prime 3 pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Miroslava Štrbáka. W ostatnim pojedynku podczas Oktagon 34 w 2022 roku zmierzył się z Matoušem Kohouten. Pojedynek ten zakończył się wygraną Polaka przez poddanie w 3 rundzie.

Legierski powraca!

Za pomocą mediów społecznościowych organizacja Oktagon MMA ogłosiła kolejne zestawienie gali Oktagon MMA 43.

“Spartacus” to pretendent do pasa GCF w kategorii piórkowej. Do tej pory pojedynki toczył w GCF czy Czech Republic Regional. Ze względu na dobre wyniki podpisał kontrakt z organizacją Oktagon MMA. Stoczył w niej 9 pojedynków, z których 4 wygrał, a 5 przegrał. Debiut zaliczył w 2017 podczas Oktagon MMA 3 przegrywając w 2 rundzie z Miroslavem Štrbákiem. W kolejnych starciach wygrywał m.in z Ronaldo Paradeiserem, Krisztiánem Simonem czy Ozanem Aslanerem. Ostatni pojedynek stoczył rok temu na gali Oktagon 34 pokonując przez kontuzję kolana w 1 rundzie Ozana Aslanera.

Zobacz także:

Cezary Oleksiejczuk w UFC? Paweł Jóźwiak studzi nastroje: Za wcześnie na tak głęboką wodę!

Cezary Oleksiejczuk wygrał właśnie dziewiątą walkę z rzędu i od dawna przebąkuje o chęci dołączenia do największej organizacji MMA na świecie – UFC. Polak chciałby dołączyć do elity, gdzie walczy już jego brat Michał, ale zdaniem Prezesa FEN Pawła Jóźwiaka jest jeszcze za wcześnie na taki transfer.

”Góral” dalej w dobrej formie! Jest nagranie z treningu Tomasza Adamka! Widzieliście?

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) dalej pozostaje w niezłej formie. W mediach społecznościowych ”Górala” pojawiło się nagranie z treningu. Przypomnijmy, że były mistrz świata ma w tym roku stoczyć swój pożegnalny pojedynek.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis