MMA PLNajnowszeCezary OleksiejczukCezary Oleksiejczuk w UFC? Paweł Jóźwiak studzi nastroje: Za wcześnie na tak głęboką wodę!

Cezary Oleksiejczuk w UFC? Paweł Jóźwiak studzi nastroje: Za wcześnie na tak głęboką wodę!

Cezary Oleksiejczuk wygrał właśnie dziewiątą walkę z rzędu i od dawna przebąkuje o chęci dołączenia do największej organizacji MMA na świecie – UFC. Polak chciałby dołączyć do elity, gdzie walczy już jego brat Michał, ale zdaniem Prezesa FEN Pawła Jóźwiaka jest jeszcze za wcześnie na taki transfer.

Cezary Oleksiejczuk w UFC

Przypominamy, że Oleksiejczuk w miniony weekend na gali FEN 45 w Ząbkach wygrał decyzją sędziów z Mansurem Abdurzakovem i obronił tytuł mistrzowski wagi lekkiej.

Polak jeszcze przed tym starciem otwarcie mówił o próbie “zaatakowania” UFC.

Cezary Oleksiejczuk w UFC? Paweł Jóźwiak studzi nastroje: Za wcześnie na tak głęboką wodę!

Jego entuzjazm jednak nieco ostudził prezes FEN Paweł Jóźwiak. W najnowszym wywiadzie udzielonym Arturowi Mazurowi w programie Klatka po Klatce szef FEN-u stwierdził, że na ten moment młodszy z braci Oleksiejczuk nie jest jeszcze gotowy na walki w UFC:

“Ludzie jak to ludzie, zawsze by wypychali zawodników do UFC. Ja studziłbym te emocje, uważam, że Czarek to bardzo dobry zawodnik, bardzo mocny, aczkolwiek ta walka pokazała, że na tak głęboką wodę jak UFC to dla niego jeszcze za wcześnie. Nic mu oczywiście nie ujmując. On jest młody, ma dopiero 22 lata. Stoczył teraz najcięższy pojedynek w jego karierze w FEN-ie. Myślę, że jeszcze trochę powinien pobić się z takimi rywalami na takim poziomie czy też na FEN-ie jeszcze dwie-trzy obrony pasa widziałbym.”

A Wy jak uważacie? Cezary Oleksiejczuk już teraz powinien dołączyć do UFC czy raczej powinien dalej budować swoją pozycję w FEN-ie?

Zobacz także:

Długo wyczekiwane starcie dwóch mistrzów odbędzie się na gali XTB KSW Colsseum 2

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi (17-1, 2 KO, 7 Sub).

Najman prowokuje Pawła Jóźwiaka: Ty mi bardziej pasujesz na chippendalesa

Wczoraj wieczorem odbyła się druga Konferencja Prasowa promująca galę High League 6. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawili się bohaterowie sobotniej gali w katowickim Spodku, w tym Marcin Najman i “Prezes FEN”. “El Testosteron” na tym wydarzeniu prowokował Pawła Jóźwiaka.

Robert Ruchała przed KSW 80: W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami

Robert Ruchała przed nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 80 wypowiedział się o zbliżającym się pojedynku z jego udziałem, który będzie miał status walki mistrzowskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis